Jak udělat, aby nikdo neviděl web, který teprve tvořím?

Pokud začínáte tvořit web, bude trvat nějakou dobu, než ho najdou vyhledávače a zařadí ho do vyhledávání. Přesto se můžete pojistit, aby váš rozpracovaný web nebyl vidět, kdyby na něj někdo přece jenom zavítal.

1. Vytvoření dočasné úvodní stránky

Prvním krokem je vytvořit novou stránku, která bude informovat o tom, že web je rozpracovaný: Vytváření, duplikace a mazání stránek. Během výběru šablony můžete zvolit jakoukoli šablonu z našeho výběru.

Pro případ dočasné úvodní stránky vyberte kategorií Ostatní. Zde kliknutím vyberte jednu z možností a potvrďte tlačítkem Uložit.

Výhoda těchto šablon je v tom, že v sobě nemají zapnuté zobrazování menu. Pokud vyberete šablonu, kde je menu zobrazené, vypnete ho přes Stránka -  Vzhled stránky - Hlavička stránky - Bez hlavičky.

2. Nastavení stránky jako úvodní

Druhým krokem je nastavit tuto nově vytvořenou stránku jako úvodní:  Nastavení stránky jako úvodní.

Pokud máte v Nastavení - Blog - Nastavení - Základní nastavení zaškrtnuto, aby se blog zobrazoval na úvodní stránce, uvidíte nyní na první straně webu své články. Pokud zatím nechcete  blogové články nikde zobrazovat, zvolte následující možnosti (Zobrazit blog na stránce > Zde vyberete první možnost "- Vyberte stránku blogu. -")

3. Zakázání indexace

Posledním krokem je zakázání indexace webu. To znamená, že zabráníte robotům vyhledávačů, aby prohledávali váš web a zařazovali ho do výsledků vyhledávání:  Jak zakázat indexaci stránky/webu.

Jakmile budete mít web hotový, stačí nastavit jinou úvodní stránku, případně změnit nastavení zobrazování blogu a potom povolit indexaci webu. Pokud indexaci webu nepovolíte, nebudou Vaše stránky zařazeny do indexu vyhledávačů a nebudou dohledatelné.