Hlavička webu 2.0

V tomto návodu si ukážeme, jak do hlavičky webu vložit vlastní logo a jak upravit vzhled menu.

Vlevo zvolte Vzhled webu > Hlavička webu.

Typy hlavičky

Pomocí šipky vpravo rozkliněte typy hlavičky

Kliknutím označíte požadovaný vzhled - umístění loga a vzhled menu.

Logo

Zde si můžete vybrat, zda chcete použít logo jako Obrázek nebo Textové logo.

Obrázek

Na stránce můžete nahrát logo pomocí volby Nahrát obrázek.

Vyberete z uložených souborů nebo příslušný obrázek přetáhnete z počítače. Poté, co obrázek vyberete, upravte ještě velikost následujícím způsobem. Vpravo dole vidíte nastavení zobrazení souboru a vy klikněte na rozbalovací lištu u velikosti a zde vyberte původní velikost, pokud máte logo vytvořené v požadované velikosti. Jinak samozřejmě můžete zvolit i jinou velikost.

Doporučujeme vkládat logo v té velikosti, v jaké ho chcete poté umístit na web. Nedoporučujeme používat úpravu rozlišení loga ve Wordpressu. Lepší je vytvořit si velikost loga, kterou požadujete a poté zvolit původní velikost.

Potvrďte tlačítkem vložit do příspěvku.

Textové logo

Pro textové logo klikněte na možnost Textové logo, zvolte Text loga, Font loga a celou akci uložte.

Obsah před hlavičkou

Další částí v nastavení hlavičky je obsah před hlavičkou. Bude se zobrazovat na stránce úplně nahoře. Můžete jej použít pro uvedení nějaké aktuální informace, reklamy či upozornění, nebo samozřejmě i jako stálý obsah.

Klikněte na Vytvořit nový obsah.

Zvolte název a vyberte šablonu. Máte na výběr buď prázdnou nebo jednu z přednastavených.

Zvažte výběr šablony, protože při změně šablony dojde ke ztrátě vytořeného obsahu.

Obsah tvoříte stejným způsobem jako stránky v editoru.

Pomocí ovládacích prvků v horní liště můžete změnit šablonu, skrýt/zobrazit ovládání, uložit vytvořený obsah a křížkem se vrátit zpět do nastavení hlavičky.

V obsahu před hlavičkou bude zvolen nastavený obsah. Pomocí rozbalovací lišty můžete vybrat jiný či zvolit bez obsahu. Další ikony slouží k editaci, duplikování či smazání.

Pozadí hlavičky

Dále můžete nastavit barvu, případně obrázek na pozadí hlavičky.

Pokud nezvolíte barvu pozadí hlavičky ani obrázek na pozadí, použije se jako pozadí to, které jste nastavili jako pozadí webu ve Vzhledu webu > Pozadí a formátování.

Chcete-li mít na pozadí hlavičky přechod barev, pak kromě počáteční barvy vyberete i koncovou, čímž získáte barevný přechod. Také můžete nastavit průhlednost pozadí hlavičky. 100% znamená, že pozadí je neprůhledné. Čím nižší procento, tím více bude pozadí průhledné.

Příklad

Výsledek

MENU

Následně zvolíte MENU, které chcete jako globální použít. Jak vytvořit a nastavit menu se podívejte zde

U menu dále nastavíte font menu a barvu aktivní položky, což je současně barva pozadí podmenu. Následuje barva textu aktivní položky (současně text podmenu) a nakonec pozadí menu, pokud máte vybráno menu s pozadím.

Náhled u menu s pozadím

Náhled u menu bez pozadí

Pro zjištění a ověření, která kolonka co ovlivňuje je nejlepší vše vyzkoušet.

Pokročilé nastavení hlavičky

Zde máte možnost zmenšit šíři hlavičky buď zadáním šíře v px nebo pomocí procent oproti maximální šíři stránky.

Dále můžete zvolit horní a spodní odsazení hlavičky.

Fixní hlavička - v případě zakliknutí bude hlavička pevně ukotvena na webu a nebude se posunovat společně s dalším obsahem. Po zakliknutí této volby se vám zobrazí další možnosti nastavení po odskrolování. Můžeme nastavit změnu pozadí hlavičky, horní a spodní odsazení a přidat stín.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.