Jak vytvářet Pop-upy – vyskakovací okna

Pop-up je vyskakovací okno, které se zobrazí v závislosti na zadaných podmínkách. Můžete nastavit globální pop-upy, které budou platné pro celý web, případně blog nebo členskou sekci. Stejně tak můžete nastavit i pop-up pro konkrétní stránku.

Pop-upy jsou trvale blokovány pro mobilní zařízení z důvodu změn hodnocení věrohodnosti webových stránek společností Google. Na mobilních zařízeních se tedy nebudou zobrazovat. A s tím nejde nic dělat.

Nastavení Pop-upu pro celý web

V administraci Miowebu zvolte Nastavení > WEB > Nastavení webu > Pop-upy webu.

Zde můžete zvolit jeden ze dvou základních typů, tedy KLASICKÝ POP-UP nebo EXIT POP-UP. Po rozkliknutí šipek se zobrazí nabídka a vy si tu vyberte vytvořený pop-up, který chcete použít. Pokud potřebujete vytvořit pop-up nový, klikněte na Vytvořit nový pop-up.

KLASICKÝ POP-UP se zobrazí buď po načtení stránky, nebo podle dalších parametrů, které nastavíte pod záložkou Zobrazit pop-up (kliknutím na šipky a výběrem z roletky nastavíte pokročilé možnosti zobrazení).

EXIT POP-UP se zobrazí, pokud se návštěvník chystá opustit vaši stránku, tedy vyjede kurzorem myši mimo. To znamená, že pro aktivaci pop-upu je zapotřebí vyjet myší mimo okno prohlížeče nebo do ovládacího panelu prohlížeče.

Vytvoření nového pop-upu

Zvolte Nastavení > Web > Nastavení webu > Pop-upy webu. Vyberte, zda chcete klasický nebo exit pop-up, a nakonec dejte Vytvořit nový pop-up

Zadejte název a vyberte jednu ze šablon, podobně jako u tvorby webové stránky. Vše uložte.

Stejně jako při tvorbě stránky i tady můžete přidávat, upravovat a mazat řádky (bloky) i jednotlivé elementy. 

 Na záložce POPUP můžete jeho šablonu změnit. 

Doporučujeme pečlivě vybrat šablonu pop-upu a jeho rozložení ještě před tím, než začnete samotný pop-up tvořit.
Pokud totiž šablonu změníte, dojde ke ztrátě celého obsahu vytvořeného pop-upu.

V Nastavení můžete definovat šířku pop-upu, barvu pozadí a zakulacení rohů a taky opětovné zobrazení návštěvníkovi po určitém počtu dnů.

Příklad zobrazení zvoleného nastavení

Jakmile nastavíte obsah, klikněte na  Uložit a křížkem vpravo nahoře zavřete editaci, čímž se vrátíte zpět na stránku Pop-upy webu.

Vytvořený pop-up bude vybrán v rozbalovacím poli. U klasického pop-upu můžete dále nastavit, kdy a kde se má na webu zobrazit. Buď ponechte volbu Po načtení stránky, nebo zvolte Pokročilé nastavení.

Pokročilé nastavení pop-upu

Tady můžete nastavit, po jaké době se má pop-up zobrazit, nebo zvolte jinou z podmínek, třeba odscrollování po zadané části stránky nebo nascrollování na prvek s CSS selektorem. Nakonec nastavení uložte.

EXIT POP-UP

Stejným způsobem jako klasický pop-up nastavíte i exit pop-up .

Oba typy pop-upů můžete mít na webu nastavené současně. Budou se zobrazovat v okamžiku, kdy jsou splněny podmínky, které jste definovali.

Nastavení Pop-upu pro BLOG

Pokud chcete nastavit pop-upy pro blog, zvolte NASTAVENÍ > BLOG > Nastavení > Pop-upy blogu.

Nastavení Pop-upu pro jednu stránku webu

Chcete-li nastavit pop-upy jenom pro určitou stránku webu, udělejte to přes záložku v levém panelu:  STRÁNKA > Nastavení stránky > Pop-upy stránky.

Nastavení Pop-upu pro členskou sekci

Pop-upy pro členskou sekci vytvoříte touto cestou:  Nastavení > Členská sekce > Nastavení > Pop-upy.

cw 3.0