Jak vložit vlastní Google font do Miowebu

Mioweb nabízí celou řadu fontů, ale pokud byste z nich nevybrali, můžete si sem vložit jakýkoliv Google font z jejich nabídky. Jak na to?

Jděte do nastavení přes horní panel, kde klikněte na ikonu pro Nastavení (ozubené kolo). Poté přejděte na Vzhled > Vlastní fonty.

Klikněte na odkaz nebo zadejte fonts.google.com.

Na stránce s fonty se zaměřte na pravý sloupec, konkrétně na položku Jazyk (Languages). V ní vyberte jazyk  Latin Extended. Tento jazyk podporuje diakritiku a máte jistotu, že se zobrazí správně, když budete psát háčky a čárky. Doporučujeme, abyste i přesto podporu diakritiky ověřili zadáním všech znaků ěščřžýáíé k vašemu textu (viz tip níže).

Tip:

Upravte text u kteréhokoliv fontu a napište vlastní. Poté se dole objeví text  Apply to all fonts. Po kliknutí se váš text aplikuje do všech fontů a výběr budete mít snazší.

Jestliže se vám nějaký font zalíbil, klikněte u něj na červené plus. Ve spodní části obrazovky se objeví malý tmavý panel. Klikněte na něj.

Nyní klikněte na  Customize a vyberte tloušťky/řezy fontu, které chcete na webu používat. Doporučujeme volit maximálně čtyři tloušťky. Následně se vraťte do záložky EMBED a zkopírujte kód začínající tagem <link.

V tuhle chvíli se vraťte zpátky do Miowebu do nastavení vlastních fontů a klikněte na tlačítko  Přidat font. Vytvoří se nový box, který kliknutím otevřete, zvolíte název fontu a do kódu fontu vložíte kód zkopírovaný z Google Fonts.

Tento font pak najdete v nabídce fontů v části  Vlastní Google fonty.

CW 3.0