Jak vložit vlastní Google font do Miowebu

Mioweb nabízí celou řadu fontů, ale pokud byste z nich nevybrali, můžete si sem vložit jakýkoliv Google font z jejich nabídky. Návod na vložení Google fontu do webu najdete níže.

Jděte do nastavení přes horní panel, kde klikněte na ikonu pro Nastavení > WEB > Vzhled > Vlastní fonty.

Klikněte na odkaz nebo zadejte do prohlížeče fonts.google.com.

Na stránce s fonty se v první řadě zaměřte na filtr jazyka (Language). V tomto filtru vyberte jazyk Latin Extended. Tento jazyk podporuje diakritiku a máte jistotu, že se zobrazí správně, když budete psát háčky a čárky. 

Doporučujeme, abyste i přesto podporu diakritiky ověřili zadáním všech znaků ěščřžýáíé k vašemu textu.

Jestliže se vám nějaký font zalíbil, klikněte na něj. V detailu tohoto fontu si můžete vybrat, jaké řezy chcete využívat. U těchto řezů klikněte na Select this style.

Pokud na web vkládáte více fontů, je potřeba je vkládat postupně, tzn. prvně vybrat řezy jednoho fontu a vložit je na web. Následně je potřeba tyto řezy v Google Fonts odebrat a vybrat řezy druhého fontu a na web je vložit. Pokud byste vybrali najednou více fontů a chtěli je na web vložit, nebude vložení fungovat.

Jakmile na toto tlačítko kliknete, zobrazí se Vám po pravé straně lišta, kde budou vybrány všechny řezy, které jste v detailu fontu označili. Pokud se lišta nezobrazila, klikněte na ikonku, která se zobrazuje napravo v menu.

Nyní si v této liště zkopírujte v dolní části kód, který začíná "<link".

V tuhle chvíli se vraťte zpátky do Miowebu do nastavení vlastních fontů a klikněte na tlačítko Přidat font. Vytvoří se nový box, který kliknutím otevřete, zvolíte název fontu a do kódu fontu vložíte kód zkopírovaný z Google Fonts.

Tento font pak najdete v nabídce fontů v části Vlastní Google fonty.

Jakmile tento font vyberete, zobrazí se v nastavení nabídka, kde si budete moci vybrat z řezů, které jste si na Google Fonts vybrali.

Na webu se po vložení fontu budou zobrazovat pouze non-italic řezy (tzn. řezy bez kurzívy). Kurzívu u daného textu je možné nastavit pouze v rámci textového editoru ikonkou pro kurzívu.