A/B testování dvou verzí stránky 2.0

A/B testování slouží k tomu, abyste mohli sledovat, který typ nebo vzhled stránky má lepší úspěšnost v provedení požadované akce návštěvníků webu - prokliku na určitou stránku webu.

Pro nastavení zvolíme v bočním ovládacím panelu nastavení stránky>A/B testování

Zde nastavte cílovou stránku, tedy stránku, na kterou má návštěvník z aktuální stránky přijít a alternativní stránku, případně stránky, s kterými se bude posuzovat jejich úspěšnost v provedené akci.

Příklad, jak to funguje

Návštěvník je na stránce www.mujweb.cz/ebook-zdarma a vy chcete, aby si ebook stáhl a dostal se tak z této stránky na stránku www.mujweb.cz/ebook-zdarma/dekovaci

Na stránce www.mujweb.cz/ebook-zdarma zvolte nastavení stránky > A/B testování a jako cílovou stránku zadejte www.mujweb.cz/ebook-zdarma/dekovaci.

Dále nastavte alternativní stránku, tedy druhou stránku, která bude opět umožňovat stažení e-booku, ale bude mít například jiný vzhled nebo obrázek ebooku. 
Tu zadáte pomocí tlačítka přidat stránku. Můžete zvolit i více stránek, které se pak budou návštěvníkům náhodně zobrazovat.

Ve výsledku testování následně uvidíte, která ze stránek má největší úspěšnost v požadované akci.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.