Sidebary a widgety na blogu 2.0

Sidebar je sloupec, který se nám zobrazuje vedle blogových článků a ten je složen z jednotlivých widgetů.

Můžeme nastavit několik sidebarů a ty pak použít na různá místa na blogu, např. sidebar hlavní stránky, sidebar příspěvků.

V horním řádku zvolíme blog>sidebary a widgety, čímž se přepneme do administrace wordpressu.

Najdeme zde vytvořen Defaultní sidebar. Do něj pak vkládáme jednotlivé widgety.

Vybrané widgety přidáme do sidebaru tak, že klikneme na požadovaný widget a vybereme, do kterého sidebaru chceme widget přidat. Druhou možností je přidržet widget myší a do sidebaru přetáhnout.

Co set týče widgetu Text, můžeme pomocí něj vepsat buď prostý text nebo vložit html kód.

Každý widget můžeme upravit po kliknutí na šipku na pravé straně, kde můžeme upravit jeho název a dle typu widgetu další nastavení, např. u nejnovějších přípěvků můžeme zvolit počet příspěvků, které se budou v sidebaru zobrazovat a zda si přejeme zobrazovat datum publikování příspěvků. Změny vždy potvrdíme tlačítkem uložit.

Pomocí šipky nebo volbou zavřít dojde ke skrytí možnosti úprav. Volbou smazat odebereme widget ze sidebaru nebo můžeme pro odstranění widgetu použít přesunutí do levé části.

Widgety můžeme uspořádat přetažením. Myší uchytíme widget, který chceme přesunout, a tažením jej umístíme na zvolené místo - výše či níže.

Pokud chceme, aby se nám zobrazoval jiný sidebar na hlavní stránce a jiný přímo u článku či na dalších místech, pak si vytvoříme další sidebar s požadovanými widgety a poté sidebary přiřadíme následovně.

V administraci webu zvolíme v horní liště blog>nastavení blogu.

Poté zvolíme SIDEBARY a zvolíme, kde chceme který sidebar použít.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.