Ruční vytvoření člena 2.0

Vytváření přístupu pro členy členské sekce se děje zpravidla automaticky, buď přes formulář k registraci zdarma nebo přes FAPI, kde se přístup klientovi automaticky odešle e-mailem po uhrazení objednávky, a to na základě propojení s MioWebem.

Může však nastat i situace, že potřebujeme vytvořit přístup mimo automat. Nyní si ukážeme, jak na to.

Přepneme se do administrace wordpressu přes W (logo Wordpressu) v pravém horním rohu

Z wordpress menu zvolíme uživatelé>vytvořit člena

Do formuláře vyplníme email, který je povinný, můžeme vyplnit i jméno a příjmení. Poslat heslo emailem je nejjednodušší možnost, kterou jednoznačně doporučujeme. Dále zaklikneme příslušnou členskou sekci, případně úrovně, podle potřeby.

Po potvrzení tlačítkem vytvořit nového člena přijdou přístupy na zadaný email - přihlašovací jméno, heslo a odkaz na přihlašovací stránku členské sekce.

Znění emailu

Text odesílaného emailu můžete upravit přes volbu v horní ovládací liště členská sekce>správa členských sekcí

Zde pak v oddíle email pro nově registrované můžeme předmět a text emailu upravit. Pouze proměnnou %%login%% je nutné zachovat, aby klientovi přihlašovací údaje přišly.

Členy členské sekce pak uvidíme v přehledu uživatelů -  uživatelé>přehled uživatelů, záložka člen

Po najetí na člena se nám zobrazí volby upravit a smazat.

Pomocí volby upravit můžeme změnit jméno a příjmení, přezdívku, zadat nové heslo či změnit členskou sekci nebo její úrovně.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.