Propojení s AffilBoxem 2.0

Pokud používáte AffilBox, bude postup pro vložení konverzního kódu pro započítávání konverzí velice jednoduchý. V tomto návodu si ukážeme, jak na to.

Při vytváření kampaně v AffilBoxu se Vám po zadání parametrů kampaně zobrazí "Tracking kód" a "Konverzí kód". Pokud už máte kampaň vytvořenou, klikněte v levém menu na Reklamní kampaně. Po kliknutí na jméno příslušné kampaně zde najdete potřebné kódy.

Tracking kód

Trackovací (tracking) kód počítá prokliky a zaznamená, odkud uživatel přišel. Tracking kód slouží k zaznamenání příchodu uživatele na vaše stránky a uložení cookie. Díky tomu bude možné následně, při provedení objednávky, přiřadit konverzi k partnerovi, který zákazníka doporučil.

V horní ovládací liště zvolte nastavení>základní nastavení webu

Přejděte na záložku KÓDY a vložte zkopírovaný tracking kód z AffilBoxu do pole Skripty v hlavičce či Skripty v patičce. Uložte.

Konverzní kód

Konverzní kód se stará o to, aby byla započítána konverze tomu partnerovi, který zákazníka přivedl. To, kdo tímto partnerem byl, zjistí konverzní kód z cookies uložených v prohlížeči vašeho zákazníka.

Přejděte na děkovací stránku, kam je zákazník přesměrován po učinění objednávky nebo např. po vyplnění formuláře apod.

Zvolte v boční ovládací liště nastavení stránky>vlastní kódy

Do pole Konverzní kód vložte zkopírovaný konverzní kód z AfflilBoxu. Uložte.

Jak můžete vše otestovat?

V AffilBoxu klikněte v levém menu na položku Reklamní kampaně. Najděte vaši kampaň a klikněte na její jméno.

Zkopírujte odkaz z pole Váš affiliate odkaz, vložte do prohlížeče a proveďte testovací objednávku – jakobyste byli váš zákazník.
Po dokončení objednávky se vraťte do Affilboxu, klikněte v levém menu na Statistiky.

V grafu byste měli vidět první konverzi – první vrcholek v křivce. Pod grafem pak uvidíte seznam – v něm pak i dnešní den, klikněte na něj.

Nyní vidíte detail vaší konverze – měli byste místo ID_transakce vidět e-mail zákazníka, který si koupil. Stejně tak by se měla propsat částka a správně vypočítat provize.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.