Element Galerie obrázků 2.0

Element Galerie obrázků slouží k zobrazení několika obrázků za pomocí galerie. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Element přidáme přes tlačítko Přidat element>záložka Základní>ikona Galerie obrázků.

Po kliknutí se dostáváme do editace elementu, kde máme tři záložky:

  • GALERIE
  • VZHLED
  • SLIDER

GALERIE

V této záložce vybíráme obrázky, které chceme v galerii nechat zobrazit. Klikneme tedy na tlačítko Přidat obrázky a z knihovny vybereme obrázky (pro výběr více obrázků najednou podržíme CTRL). Pokud obrázky v naší knihovně ještě nejsou, je potřeba je nahrát přes první záložku Nahrávání souborů. Podrobněji se o tomto postupu můžete dočíst v návodu pro Element Obrázek.

Po přidání obrázků si můžete všimnout, že po najetí na obrázek můžeme jej uchopit a měnit pořadí a také to, že se nám u něj objeví tužka a křížek.

Křížek slouží pro vymazání obrázku z galerie a tužka pro editaci obrázku, respektive nastavení titulku a alternativního textu. Titulek se zobrazí v galerii na pozici místo textu "Lorem ipsum" v náhledu vzhledu galerie.

Alternativní text doplňte tak, aby co nejlépe vystihoval, co je obsahem obrázku. Optimalizujete tím své stránky pro vyhledávače.

alternativni text

VZHLED

Tímto jsme se dostali k druhé záložce elementu, kde si volíme vzhled galerie. Jako první nastavujeme, kolika sloupcovou chceme galerii a poté, jakým způsobem chceme ukázat náhledy obrázků. Nastavení úplně dole se týká nastavení textu popisků.

Náhled

SLIDER

Máme před sebou poslední záložku elementu, kde si můžeme zaškrtnout pole Zobrazit jako slider. Po zaškrtnutí pole se nám v záložce objeví další možnosti nastavení. Můžeme si tedy nastavit jaký chceme Typ animace, na výběr máme ze dvou možností, a to buď Prolínání nebo Zprava doleva. Dále nastavujeme Zpoždění slidů a Délku animace, jejichž vysvětlení najdeme v obrázku. V nastavení můžeme také vypnout Autoplay, což znamená, že lze slidy na stránce posouvat pouze ručně.

Jako poslední nastavíme zda chceme mít u slidů světlé či tmavé ovládací prvky a klikneme na tlačítko ULOŽIT. Jak vypadá rozdíl mezi barvou ovládacích prvků můžeme vidět níže v Náhledu.

Náhled

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.