Základní nastavení stránky

Občas se stane, že u vytvořené stránky chcete změnit její URL, název nebo to, pod jakou stránku bude spadat (nadřazenou stránku). Tohle všechno najdete a vyřešíte přes Základní nastavení.

V levém panelu zvolte sloupec STRÁNKA a jděte na Nastavení stránky > Základní nastavení. Tím se otevřou možnosti úprav pro danou stránku.

Zde můžete upravit název stránky. Kromě toho tu také upravíte URL stránky. URL se vždy píše bez mezer a diakritiky. Ale i kdybyste tato pravidla nedodrželi, tak po kliknutí mimo textové pole si Mioweb URL automaticky upraví do správné podoby.

Ke stránce můžete přidat popis nebo ho upravit. Text vymýšlejte výstižný a ne moc dlouhý, méně je někdy více.

Vaši webovou stránku můžete zařadit jako podstránku pod jinou stránku a nastavit jí pořadí. To se dělá třeba v případě, že máte nadřazenou kategorii Auta a jako podstránky Modré auto, Bílé auto atd. Pořadí stránky využijete v elementu Menu nebo v Seznamu lekcí v členské sekci.

Musíte vždy použít URL adresu, která není obsazena jinou stránkou. Pokud chcete vytvořit jinou stránku se stejnou URL, je potřeba tu stávající nejprve smazat nebo přepsat její URL.

Poslední možností je volba náhledového obrázku. Ten se hodí, pokud budete používat element Katalog nebo jiný výpis stránek. Díky náhledovým obrázkům se celkově lépe zorientujete vy i váš zákazník.

cw 3.0