Šablony v Miowebu a jak s nimi pracovat

Abychom vám usnadnili tvorbu webových stránek v Miowebu, můžete používat připravené moderní šablony, které jsou koncipované pro nejčastější typy podnikání a blogování. Jejich výhodou je to, že nemusíte řešit grafiku a design, protože to jsme za vás vymysleli a nachystali my. Takto připravený vzhled si ovšem můžete dál upravovat, jak budete chtít. Všechno je editovatelné. Řádky, prvky a bloky můžete přidávat, či mazat, a tedy využívat jen některou část vybrané šablony. 

V Miowebu se setkáte jednak s šablonami pro celý web, jednak také pro tvorbu jednotlivých stránek.

Výběr šablony celého webu

Při instalaci Miowebu si vybíráte základní šablonu svého webu. Máte na výběr z několika typů a každá z šablon obsahuje několik vytvořených stránek, např. Úvodní, Služby, Kontakt atd. Výjimkou je šablona Prázdná, ve které najdete pouze úvodní a zkušební stránku.

Výběrem šablony webu se vám nastaví i globální vzhled webu, tedy pozadí, fonty, hlavička i patička. Pokud se po nainstalování rozhodnete šablonu změnit, je to možné, ovšem nedoporučujeme to v případě, že už máte na webu vytvořený nějaký obsah. V tom případě dochází totiž ke smazání stránek, které byly obsaženy v původní šabloně. 

Přejete-li si tedy šablonu ještě před začátkem tvoření změnit, uděláte to přes horní záložku  Nastavení > WEB > Vzhled webu > Šablony webů, čímž se dostanete do stejného výběru šablon jako při první instalaci.

POZOR! Pokud jste už na webu vytvořili něco, o co rozhodně nechcete přijít, šablonu v průběhu tvorby webu neměňte. Pokud byste šablonu změnili, o obsah byste přišli.

Výběr šablony pro jednotlivé stránky

S dalšími šablonami se setkáte ve chvíli, kdy budete potřebovat vytvořit novou stránku webu. Cesta k vytvoření stránky je v horní liště přes  + > Nová stránka

Když zadáte název a URL stránky, musíte vždy vybrat šablonu té konkrétní stránky. Typů je několik a tematicky jsme je rozdělili do několika záložek.

Šablony vhodné pro vstupní stránku doporučujeme vyhledávat ze záložky Domovské. Nevíte, jestli vám bude vyhovovat šablona, kterou zvolíte? Nic se neděje, tak si prostě každou vyzkoušejte. 

Při vytváření nové stránky vyberte šablonu, která se vám líbí, a potvrďte ji uložením. Můžete si ji prohlédnout, a pokud vám nevyhovuje, změňte ji v levé liště takto: STRÁNKA > Vzhled stránky > Šablona stránky. Poté vyberte jinou šablonu a uložte. 

Pokud si chcete celou strukturu stránky vytvořit a poskládat sami, můžete si vybrat jednu z prázdných šablon, které najdete pod záložkou  Základní.

Našimi klienty jsou často využívány šablony domovské, děkovací a webinářové. Neznamená to ale, že by všechny weby nebo jejich dílčí stránky vypadaly stejně. To ani nejde. Každý klient používá své fotky, jiné barvy, jiný styl psaní, fonty, hlavičku... A zpravidla vždy dojde k větší, či menší úpravě připravené šablony, čímž se každý web stává originálním.

cw 3.0