Hlavička webu

V tomto návodu vám ukážeme, jak nastavit hlavičku webu. Hlavička webu změní všechny hlavičky na všech stránkách, které používají globální nastavení, a mají tedy nastaveno  používat hlavičku webu.

V horním panelu jděte do nastavení (přes ikonu se třemi vodorovnými linkami). Po kliknutí se vám zobrazí nastavení webu a dalších částí. V kategorii  WEB zvolte Vzhled > Hlavička webu.

Logo nastavujete hned v prvním boxu. Můžete nastavit buďto obrázkové logo, tj. že si do Miowebu nahrajete vlastní logo ve formátech JPG nebo PNG, anebo zvolíte textové logo a napíšete ho jako text. V případě textového loga můžete zvolit ještě jeho font, barvu a samozřejmě velikost.

Obrázkové logo nahrajete pomocí ikonky plus s textem Vybrat obrázek. Následně kliknete na tlačítko Vybrat soubory.
Pokud už máte obrázek nahraný, klikněte vlevo nahoře na záložku  Knihovna médií.

Otevře se Vám okno Mediální soubory, kde v záložce Nahrávání souborů můžete obrázek nahrát z počítače. Pokud jej máte již nahraný, zvolte záložku Knihovna médií a zde obrázek označte, v pravém dolním rohu si zkontrolujte, zda jej vkládáte v původní velikosti a níže kliknete na Vložit do příspěvku.

Box ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Zde zvolíte typ hlavičky, respektive rozložení právě loga a menu. O kousek níž už najdete možnost nastavit si menu, které si ale musíte nejdříve vytvořit, a přidat do něj stránky. Kromě toho můžete ještě nastavit, k jaké straně se menu bude zarovnávat a jakou bude mít celá hlavička barvu.

Box VZHLED MENU

Tady nastavíte to, jak bude vaše menu na webu vypadat. Na výběr máte z několika přednastavených vzhledů. Dále si musíte nastavit font a barvy menu.

Box POKROČILÉ NASTAVENÍ

Před každou hlavičku můžete vkládat obsah. Ten se skládá ze stejných elementů a bloků jako celý Mioweb. Pokud tam nějaký dáte, odsune hlavičku níž a bude pohledově to první, co je na webu vidět. Při tvorbě obsahu před hlavičkou si můžete vybrat buď prázdnou šablonu, nebo jednu z přednastavených v Miowebu.

V pokročilém nastavení poté můžete nastavit ještě odsazení loga a menu, spodní ohraničení a další.

Nepřehlédněte:

Pokročilé nastavení je určeno zkušenějším uživatelům, a pokud si opravdu nejste jisti, co děláte, tak ho ponechte ve výchozích hodnotách.

Box FIXNÍ HLAVIČKA

Zpřístupněním fixní hlavičky dosáhnete toho, že hlavička webu bude neustále „přilepená“ k horní části obrazovky, a to i v případě, že budete scrollovat stránkou níže. V tomto nastavení máte opět několik možností, jak fixní hlavičku vylepšit. Třeba při odscrollování můžete nastavit hlavičce jiné vlastnosti, než když byla nahoře. Týká se to jiných barev, velikosti horního a spodního odsazení hlavičky a volby stínu. Stín uvidíte v dolní části hlavičky.

cw 3.0