Editace DNS záznamů

Objednali jste si Mioweb včetně hostingu u nás a svou doménu máte registrovanou u jiného poskytovatele? Aby web běžel, jak má, čeká vás změna DNS záznamů. Tento krok je důležitý, a vlastně nezbytný k tomu, aby mohla být dokončena instalace hostingu. Upozorňujeme, že změna DNS záznamů se může projevit až po nějaké době (i několik hodin podle poskytovatele).

Tak pojďte na to. K ruce máte buď tuto textovou nápovědu, anebo šikovná videa.

Textová nápověda

Přihlaste se ke svému účtu u poskytovatele vaší domény. Jakmile tam budete, zvolte editaci DNS záznamů. Může se stát, že to nenajdete, a v takovém případě se prosím obraťte na poskytovatele vaší domény. Podklady pro nastavení DNS záznamů najdete v členské sekci Miowebu pod záložkou Moje weby. Do svého účtu se přihlásíte na této adrese: https://mujucet.mioweb.cz.

Podklady pro nastavení DNS záznamů: 

- hodnoty DNS záznamů najdete po kliknutí na "Správa webu" pod odkazem "Zobrazit nastavení DNS"

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pokud máte v současné době funkční doménový e-mail (např. info@mujweb.cz), věnujte pozornost MX záznamům. Ve chvíli, kdy změníte MX záznamy na naše servery, přestanou fungovat e-mailové schránky na vašem současném hostingu. Chcete-li k nám přejít i se správou e-mailů, vytvořte si nejprve novou e-mailovou schránku v Miowebu (funkce je dostupná po úpravě ostatních DNS), a to podle nápovědy k vytvoření e-mailové schránky. Až poté změňte MX záznamy na naše servery, abyste měli plynulý přechod z jedné správy do druhé. E-maily ve vaší stávající e-mailové schránce doporučujeme zálohovat, např. stažením do Outlooku.

Chcete si celý postup prohlédnout na videu? Vyberte si nápovědu podle toho, jakého máte registrátora domény.

Video-nápověda pro jednotlivé registrátory

Ve videích je vždy ukázáno starší uživatelské prostředí členské sekce Miowebu, kde jsou zpřístupněny podklady pro nastavení DNS záznamů. V novém uživatelském prostředí najdete podklady pro nastavení DNS záznamů v detailu webu > odkaz "Zobrazit nastavení DNS" (viz. obrázek v textové nápovědě výše). 

Registrátor domény Wedos

Registrátor domény FORPSI

Registrátor domény Active24

Registrátor domény WebSupport

Registrátor domény IGNUM (DOMENA.cz)

Registrátor domény CZECHIA

Pokud jste nenašli návod popisující změnu DNS záznamů u vašeho registrátora, obraťte se přímo u něj na technickou podporu. Jistě vám dobře poradí a pomůže.

cw 3.0