Přidání vlastního DNS záznamu

Pokud ke svému webu využíváte ještě další externí aplikace, typicky např. pro sběr e-mailů a komunikaci s klienty, pak pravděpodobně tyto aplikace po vás budou vyžadovat přidání jejich vlastního DNS záznamu do nastavení vaší domény. V této nápovědě si ukážeme, jak na to.

POZOR: Tento postup lze využít pouze v případě, že jste si doménu zaregistrovali přes Mioweb a je tedy v našem správcovském účtu. Pokud jste si doménu registrovali jinde, je potřeba se obrátit na podporu registrátora vaší domény, nebo si nastavení provést svépomocí v administraci domény.

Krok 1

Přihlaste se do vašeho účtu na adrese mujucet.mioweb.cz a na záložce Moje weby vyhledejte web, u kterého si přejete přidat nový DNS záznam. Následně klikněte na tlačítko Správa webu. V detailu webu poté klikněte na Změnit DNS.

Krok 2

Nyní před sebou vidíte tabulku DNS záznamů. V horní části jsou Systémové DNS záznamy, které za vás nastavuje Mioweb a nelze je uživatelsky měnit. Pod nimi jsou Uživatelské záznamy, tj. vaše záznamy, které můžete libovolně upravovat a doplňovat dle vlastních potřeb.

Uživatelské záznamy nemají vliv na správné fungování webu, ale ovlivňují fungování e-mailových schránek (MX záznamy) a aplikací třetích stran.

Nyní klikněte ve spodní části stránky na tlačítko  + Vytvořit DNS záznam.

Krok 3

Do tabulky, která se vám zobrazila, zadejte požadované hodnoty a potvrďte modrým tlačítkem Potvrdit

POZOR: Do názvu zadávejte pouze hodnotu před názvem domény. Pokud tedy má být název overeni.domena.cz, zadejte do názvu pouze "overeni".

Tímto je hotovo a zbývá už jen počkat, až registrátor domén propíše nové hodnoty do internetu.

INFO: Změna nebo přidání nového DNS záznamu se projeví zpravidla do 24 hodin. Obvykle se tak ale stane do hodiny od zadání vašeho požadavku na změnu.

Příklad vytvoření záznamu pro SimpleShop