Přidání vlastního DNS záznamu

Pokud ke svému webu využíváte ještě další externí aplikace, typicky např. pro sběr e-mailů a komunikaci s klienty, pak pravděpodobně tyto aplikace po vás budou vyžadovat přidání jejich vlastního DNS záznamu do nastavení vaší domény. V této nápovědě si ukážeme, jak na to.

POZOR!

Tento postup lze využít pouze v případě, že jste si doménu zaregistrovali přes Mioweb a je tedy v našem správcovském účtu. Pokud jste si doménu registrovali jinde, je potřeba se obrátit na podporu registrátora vaší domény, nebo si nastavení provést svépomocí v administraci domény.

Krok 1

Přihlaste se do vašeho účtu na adrese mujucet.mioweb.cz a na záložce "Moje weby" vyhledejte web, u kterého si přejete přidat nový DNS záznam. Následně klikněte na tlačítko "Správa webu". V detailu webu poté klikněte na "Změnit DNS".

Krok 2

Nyní před sebou vidíte tabulku DNS záznamů. V horní části jsou Systémové DNS záznamy, které za vás nastavuje Mioweb a nelze je uživatelsky měnit. Pod nimi jsou Uživatelské záznamy, tj. vaše záznamy, které můžete libovolně upravovat a doplňovat dle vlastních potřeb.

Uživatelské záznamy nemají vliv na správné fungování webu, ale ovlivňují fungování e-mailových schránek (MX záznamy) a aplikací třetích stran.

Nyní klikněte ve spodní části stránky na tlačítko  "+ Vytvořit DNS záznam".

Krok 3

Do tabulky, která se vám zobrazila, zadejte požadované hodnoty a potvrďte modrým tlačítkem "Potvrdit"

Tímto je hotovo a zbývá už jen počkat, až registrátor domén propíše nové hodnoty do internetu.

Info

Změna nebo přidání nového DNS záznamu se projeví zpravidla do 24 hodin. Obvykle se tak ale stane do hodiny od zadání vašeho požadavku na změnu.