Heureka.cz - měření konverzí a Ověřeno zákazníky

Heureka.cz je portál, který slouží k zobrazení a prodeji vašich produktů. Pro import vašeho zboží na Heureku musíte mít XML soubor (XML feed) obsahující data o vašich produktech. Odkaz na tento XML soubor zadáte na příslušné místo při  registraci e-shopu na Heurece. Adresu feedu najdete v Miowebu v Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Heureka > XML feed.

Měření konverzí

Na Heureka.cz můžete zobrazení / prodej svého zboží podpořit PPC (Pay per Click) reklamou. To znamená, že si zaplatíte za lepší pozici vašeho zboží ve vyhledávání. Abyste měli vynaložené zdroje lépe pod kontrolou, obsahuje administrace Heureka.cz i nástroje pro analytiku a měření konverzí. Více informací o této službě naleznete v nápovědě Heureky, a to v článku Měření konverzí.

Přihlaste se na Heureka.cz a v profilu klikněte na tlačítko  Administrace e-shopu (viz obrázek níže). Pokud na Heurece ještě účet nemáte, můžete si ho vytvořit na tomto odkazu.

Nyní v levém menu vyberte možnost  Statistiky a reporty > Měření konverzí. Zkopírujte si Veřejný klíč pro kód měření konverzí

Vložte ho do administrace Miowebu v  Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Heureka > Konverze.

Stav propojení vidíte v políčku  Stav měření konverzí. Pokud vidíte hlášku Plná implementace, je vše v pořádku.

Měření konverzí máte v tuto chvíli nastavené. Do Heureky se začne započítávat až po první uskutečněné objednávce od doby nasazení tohoto klíče.

Ověřeno zákazníky

Heureka Ověřeno zákazníky je certifikát vytvořený stránkou Heureka.cz, který vám udělují vaši zákazníci zasláním vyplněného dotazníku s hodnocením vašich služeb. Získáte zpětnou vazbu od zákazníků, podle které lze pracovat na zlepšení svých služeb. Na váš e-shop si následně můžete umístit certifikát Ověřeno zákazníky, který zákazníkům potvrdí, že jste spolehlivý e-shop, ve kterém se nemusí obávat podvodného jednání, a mohou u vás bezpečně nakoupit.  

Více o službě Ověřeno zákazníky si můžete přečíst v nápovědě Heureky v článku Ověřeno zákazníky.

V levém panelu zvolte  Ověřeno zákazníky > Nastavení a data z dotazníků. Zkopírujte si svůj tajný klíč, který bude třeba zadat do administrace Miowebu. Zelený rámeček vás informuje, v jakém stavu je zavedení služby Ověřeno zákazníky.

Tajný klíč je třeba vložit do administrace Miowebu, a to takhle: Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Heureka > Ověřeno zákazníky.

Jakmile službu Ověřeno zákazníky aktivujete, přibude v posledním kroku objednávky v e-shopu možnost, kdy si zákazník může zvolit, zda bude objednávka na Heureku předána, nebo ne. Informaci o tom, zda tuto možnost zákazník (ne)potvrdil, najdete v detailu objednávky na vašem e-shopu. Pokud zákazník odeslání potvrdil a data se do Heureky neodeslala, v detailu objednávky si můžete přečíst, proč se tak stalo. 

Zobrazení widgetu Ověřeno zákazníky na stránkách

Možnost vložit widget na web se vám v administraci Heureky zobrazí až ve chvíli, kdy vám budou udělena dostatečná hodnocení uživatelů. To se děje až po určitém počtu objednávek. Jakmile tohoto hodnocení dosáhnete, bude vás o tom Heureka informovat e-mailem. Následně můžete v administraci Heureky získat kód pro zobrazení widgetu. Tento kód stačí zadat do administrace Miowebu, a sice: Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Nastavení > Kódy. Po tomto nastavení by se měl widget zobrazovat na vašich stránkách.  

Widget se zobrazuje pouze za předpokladu, že dosahujete dostatečného hodnocení na Heurece. Pokud toto hodnocení klesne pod danou hodnotu, widget se na webových stránkách zobrazovat přestane a musíte počkat, než opět dosáhnete potřebného hodnocení.

CW 3.0