Zboží.cz - import produktů a měření konverzí

Zboží.cz je portál, který slouží k zobrazení a prodeji vašich produktů. Pokud chcete importovat svoji nabídku produktů na Zboží.cz, postupujte podle tohoto návodu.  V registračním formuláři uveďte do pole URL obchodu adresu úvodní stránky svého e-shopu a do pole URL feed zadejte adresu feedu pro Zboží.cz. Adresu feedu najdete v Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Zboží.cz > XML feed.

Měření konverzí

Na Zboží.cz můžete zobrazení/prodej zboží podpořit PPC (Pay per Click) reklamou. To znamená, že si zaplatíte za lepší pozici ve vyhledávání. Abyste měli vynaložené zdroje lépe pod kontrolou, obsahuje administrace Zboží.cz i nástroje pro analytiku a měření konverzí. U Miowebu je možné využít standardního měření konverzí (Omezené nepodporujeme).


Standardní měření konverzí

S tímto měřením získáte v rámci propojení tyto výhody:

  • Přehledně uvidíte počty objednávek.
  • Určíte celkovou hodnotu objednávek.
  • Spočítáte si podíl nákladů na obratu (PNO).

Nastavení propojení se Zboží.cz

V Miowebu tohle propojení najdete v administraci v  Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Zboží.cz > Konverze.  

Zde je třeba zadat  ID provozovny a Tajný klíč. Oba tyto údaje nejdete v administraci Zboží.cz. Tam přejděte do Správa provozovny > Měření konverzí > Tajný klíč a ID provozovny. Ještě před tím, než se vám oba údaje zobrazí, musíte vyplnit adresu provozovny a také souhlasit se smluvními podmínkami a dohodou o ochraně osobních údajů. Nakonec klikněte na tlačítko Odeslat (obrázek níže).

Až to odešlete, objeví se ID provozovny a Tajný klíč. Údaje postupně zkopírujte a vložte do administrace Miowebu: Nastavení (ozubené kolečko) > WEB > Propojení aplikací > Zboží.cz > Konverze). Jakmile tyto údaje vyplníte, změny uložte.

Teď zbývá poslední krok. V administraci Zboží.cz klikněte pro dokončení na tlačítko  Zapnout měření konverzí (obrázek níže).

CW 3.0