Propojení s GetResponse – nástrojem na email marketing

GetResponse je aplikace pro tvorbu formulářů, sloužících pro sběr kontaktů na webových stránkách a pro rozesílání e-mailů, automatických e-mailů nebo e-mailových kampaní.

Pro propojení aplikace s Miowebem budete nejprve potřebovat vytvořený účet. Pokud jste si jej ještě u GetResponse nevytvářeli, můžete tak učinit přímo na jejich úvodní stránce.

Propojení s webem (pomocí API klíče)

Jakmile budete mít účet u GetResponse vytvořený, můžete web s tímto nástrojem propojit. K tomuto budete potřebovat e-mailovou adresu, pod kterou máte účet založený a vygenerovaný API klíč. Ten vytvořte následujícím postupem:

Po přihlášení do Vašeho GetResponse účtu klikněte vlevo nahoře na Menu Integrations and API.

Následně zvolte z nabídky API a klikněte na Generate API key.

Poté vás web vyzve, ať klíč pojmenujete – zde můžete zadat pro přehlednost například vaši doménu a změny následně uložte kliknutím na tlačítko Generate.

Nyní se zobrazí informace o novém klíči, kde si jej kliknutím na tlačítko Copy zkopírujte do schránky.

A teď již stačí klíč pouze vložit na web. To uděláte v Nastavení > Web > Propojení aplikací > E-mail Marketing > GetResponse.

Do příslušných polí vyplňte přihlašovací jméno do GetResponse a vložte API klíč, který jste si před chvilkou zkopírovali. Následně nastavení uložte (tlačítkem Uložit dole na stránce).

Nakonec se vraťte do propojení aplikací, kde byste měli u aplikace GetResponse pod Stavem spojení vidět zelený nápis Připojeno.

Pokud zde stále vidíte stav Nepřipojeno, zkontrolujte, zda jste zadali správné přihlašovací jméno a správný API klíč.