Jak nastavit automatické platby?

Díky automatickým platbám již nepropásnete úhradu faktury za prodloužení vaší služby u Miowebu, tato funkce umožní automatické strhávání platby z vámi vybrané platební karty. Na rozdíl od trvalého příkazu tento způsob úhrady reaguje na variabilní symbol faktury a díky tomu se vaše platba správně spáruje s vystavenou fakturou.

Postup pro nastavení automatických plateb:

Krok 1

Přihlaste se do sekce Můj účet v Miowebu a přejděte na záložku Moje weby. Zde vyberte web, u kterého si přejete nastavit automatické platby, a klikněte na SPRÁVA WEBU.

Krok 2

V pravé části u kolonky Automatické platby, klikněte na pokyn ZAPNOUT.

Krok 3

Nyní je potřeba platební kartu autorizovat tzn. první fakturu uhradit ručně přes platební bránu pomocí platební karty, kterou si přejete nastavit pro automatické platby, následně si systém zapamatuje platební údaje a příště již bude proces automatický.

Jakmile je vaše platební karta autorizovaná, uvidíte v poli automatické platby informaci o tom, kdy dojde k automatickému strhnutí. Zároveň na váš e-mail dorazí potvrzení o automatickém strhávání platby.

Postup pro změnu platební karty u automatických plateb:

Krok 1

Ve SPRÁVĚ WEBU u Automatických plateb klikněte na pokyn VYPNOUT, tím se původní platební údaje resetují.

UPOZORNĚNÍ: V případě, že vám byla již vystavená faktura na další období, v okamžiku vypnutí automatických plateb se původní faktura stornuje a na váš e-mail dorazí nová faktura. 

Krok 2

Automatické platby nyní opět aktivujte, pomocí tlačítka ZAPNOUT.

Krok 3

Autorizujte novou platební kartu tím, že uhradíte první fakturu ručním způsobem, následně již bude proces automatický.