Jak vložit obrázek do sidebaru 2.0

Chceme-li do sidebaru vložit obrázek, budeme postupovat následovně.

Na jakékoli stránce dáme přidat element>textové pole

Chcete-li společně s obrázkem vložit i text, napište do textového pole zvolený text. Nebo můžete nechat bez textu a přejít ihned na další krok.

Nad ovládacími prvky zvolte mediální soubory. Klikněte na obrázek, který chcete vložit. Vpravo v nastavení zobrazení souboru zvolte zarovnání na střed. Potřebujete-li z obrázku vést odkaz na nějakou stránku webu, rozklikněte také URL odkazu a zvolte Zadat vlastní url. Do zobrazeného pole zadejte url stránky, kam chceme po kliknutí na obrázek přesměrovat.Rovněž zvolíme menší velikost – cca 300 x 200 px.

Potvrďte vložit do příspěvku. Obrázek se nám vloží do textového pole.

Velikost obrázku můžeme ještě upravit tak, že na něj klikneme a tažením za pravý dolní roh měníme velikost. Nebo můžeme velikost upravit v dalším nastavení – viz. níže. Šíře obrázku je ideální do 250 px.

Ještě můžeme zvolit, zda chceme po kliknutí na obrázek otevřít odkaz na stejné stránce nebo v novém okně. Pokud chceme otevřít nové okno, uděláme to následovně.

Klikneme na obrázek a v liště nad obrázkem klikneme na ikonu tužky.

Dole v rozšířených možnostech zaklikneme otevřít odkaz na nové záložce. Můžeme zde upravit i zarovnání nebo nastavit velikost, případně upravit url odkazu. Po nastavení dáme aktualizovat.

Jsme opět v editaci textového pole. Pokud chceme mít text i pod obrázkem, tak jej přidáme.

Nyní se vpravo nahoře v editoru překlikneme na HTML, kód si označíme a zkopírujeme pomocí Ctrl+C.

Textové pole nemusíme ukládat.

Nyní nahoře na stránce zvolíme blog>sidebary a widgety, čímž se přepneme do administrace wordpressu.

Z dostupný widgetů vybereme text, zvolíme sidebar, do kterého chceme obrázek přidat. V přidaném widgetu text vložíme zkopírovaný text pomocí Ctrl+V do pole obsah a dáme uložit.

Stejným způsobem můžete kód vložit i např.do widgetu formulář do části text nad formulářem.

Přejdeme na web a ve zvoleném sidebaru vidíme vložený obrázek, případně i s textem.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.