Editace DNS záznamů

Pokud jste si objednali MioWeb včetně hostingu u nás a svou doménu máte registrovanou u jiného poskytovatele, je pro správné fungování webu nutné změnit DNS záznamy. Pokud tento krok neprovedete, nelze dokončit instalaci hostingu a web nemůže být funkční. Změna DNS záznamů se může projevit až po nějaké době (i několik hodin dle poskytovatele).

Textová nápověda

Přihlašte se ke svému účtu u vašeho poskytovatele domény. Zvolte editaci DNS záznamů. Pokud nevíte, kde tuto možnost najít, doporučujeme obrátit se na poskytovatele. Příslušné DNS záznamy najdete v členské sekci MioWebu pod záložkou Moje Weby https://www.mioweb.cz/member/moje-weby/

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Pokud máte v současné době funkční doménový e-mail (např. info@mujweb.cz), věnujte pozornost MX záznamům. Ve chvíli, kdy změníte MX záznamy na naše servery, přestanou vám fungovat em. schránky na vašem současném hostingu. Chcete-li k nám přejít i se správou e-mailů, vytvořte si nejprve novou em. schránku v MioWebu (funkce je dostupná po úpravě ostatních DNS) dle nápovědy k vytvoření e-mailové schránky. Až poté změňte MX záznamy na naše servery, abyste měli plynulý přechod z jedné správy do druhé. E-mail ve vaší stávající em. schránce doporučujeme zazálohovat, např. stažením do outlooku.

Videonápověda pro jednotlivé registrátory

Registrátor domény Wedos

Registrátor domény FORPSI

Registrátor domény Active24

Registrátor domény WebSupport

Registrátor domény IGNUM (DOMENA.cz)

Registrátor domény CZECHIA

Pokud jste zde nenašli návod pro vašeho registrátora domény, obraťte se přímo na technickou podporu vašeho registrátora, který vám s nastavením pomůže.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.