Jak vložit vlastní Google font do Miowebu 2.0

Video-nápověda

Textová nápověda

Mioweb nabízí celou řadu fontů. Pokud vám však je přeci jen nabídka malá a rádi byste použili jiný Google font, můžete si jej velmi jednoduše do Miowebu přidat.

V Miowebu jděte přes Nastavení > Základní nastavení webu a po otevření okna zvolte záložku VLASTNÍ FONTY

Výběr fontu

Klikněte na uvedený odkaz fonts.google.com

Potřebujete vybrat fonty, které podporují češtinu, což uděláte tak, že vpravo v záložce Languages zvolíte Latin Extended

Při výběru fontu doporučuji zaměřit se na styly, které daný font podporuje. Styl znamená, že při použití fontu bude moci vybírat z různé tloušťky písma (tzv. řezu). Podporované styly najdete po najetí na font a kliknutí na červený text regular. 

Kliknutím na název fontu se pak dostanete do jeho detailu a můžete se podívat, jak bude v jednotlivých řezech vypadat.

Detail fontu s jednotlivými řezy písma

Jakmile si font vyberete, ověřte zda podporuje všechny znaky s diakritikou. Níže uvedenou řadu písmen zkopírujte a vložte po najetí na daný font a kliknutí na Sentence a výběru Custom.

ěščřžýáíéůúŠČŘŽÝÁÍÉŮÚ

Pokud font některé znaky nepodporuje, uvidíte místo nich pouze okénka. Kliknutím na APPLY TO ALL FONTS si ověříte hromadně u všech fontů, zda znaky s diakritikou podporují. 

Vložení vybraného fontu do Miowebu

Jakmile máte font vybraný, klikněte u něj na červené kolečko se znakem +

Ve spodní části stránky se Vám zobrazí lišta, kterou rozklikněte. 

Pokud jste vybrali font s více styly, klikněte nejprve na CUSTOMIZE, zaklikněte vybrané styly, které budete chtít používat (není třeba zaklikávat styly s kurzívou - tu si následně volíte v textovém elementu v Miowebu) a poté přejděte zpět na záložku EMBED.

Zkopírujte vygenerovaný kód 

Přejděte zpět do Miowebu, klikněte na tlačítko Přidat font, název slouží pro Vaši orientaci v přidaných fontech a do pole kód fontu vložte zkopírovaný kód a uložte.

Nyní ve všech umístěních, kde vybíráte font, uvídíte přidaný font v části Vlastní google fonty a poté už s ním pracujete stejně jako s kterýmkoli jiným fontem.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.