První kroky v Miowebu 2.0

Před samotnou tvorbou obsahu webových stránek je nejprve potřeba nastavit web, aby pracoval správně. Také doporučujeme nejprve se seznámit s editorem Miowebu. V následujícím článku uvidíte jednotlivé kroky, které je potřeba projít.

1. Nastavení časového pásma

Aby správně fungovalo publikování článků a celkově chod webu, je potřeba nastavit časové pásmo webu podle této nápovědy:  Nastavení časového pásma webu.

2. Nastavení pěkných URL adres

Defaultně je ve WordPressu nastaveno vytváření čistých URL adres. Toto nastavení způsobuje špatné přesměrování vnitřních odkazů stránky, proto je potřeba nastavit takzvané pěkné trvalé odkazy:  Jak nastavit pěkné URL adresy pro web.

3. Vlastní logo

V šablonách Miowebu je přednastaveno buď obrázkové nebo textové logo. Jeho změnu nebo smazání nastavíte podle této nápovědy:  Hlavička webu.

Pokud si nepřejete mít v patičce webu nápis Vytvořeno na platformě Mioweb, můžete ho smazat takto:  Jak odstranit text "Vytvořeno na platformě Mioweb" z patičky. Tento odkaz lze použít jako partnerský odkaz v našem provizním systému. Pokud jste v něm registrováni, můžete nápis v patičce naopak využít ve svůj prospěch.

4. Editor webu

Editor Miowebu je specifický a nabízí mnoho funkcí. Doporučujeme tedy nejprve projít možnosti, které nabízí:  Editor pro tvorbu webu.

5. Menu

Menu je důležitým prvkem webu. V Miowebu můžete vytvářet různá menu pro různé stránky. Jak na to, se dozvíte zde:  Nastavení menu.

6. Vytváření článků

Nový článek vytvoříte přes Mioweb v horním menu Blog>Nový příspěvek blogu. Podrobnější nápověda je zde: Vytvoření a publikace článků na blogu.

7. Nápovědy

Pro další nastavení a tvoření webu se můžete inspirovat v našich dalších nápovědách:

MioAcademy - ucelený tutorial pro tvorbu webu

Smartcoffee - záznamy z online školení

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.