Tipy pro zabezpečení webu 2.0

V tomto návodu najdete přehled základních tipů a pravidel, které je dobré dodržovat, aby byl váš web v bezpečí.

Obecná pravidla a doporučení:

  • nepoužívat obecná přihlašovací jména, která obsahují slova jako admin atd.,
  • používat silná hesla ideálně s kombinací malých a velkých písmen, číslic i speciálních znaků,
  • instalovat pouze potřebné a ověřené pluginy. Obecně platí, že čím více pluginů na webu máte, tím více složitý je jeho kód, web se stává pomalejším a náchylnějším k možným útokům,
  • používat vždy aktuální WordPress a všechny jeho doplňky (pluginy)
  • používat vždy aktuální verzi Miowebu

Obecně se dá říci, že nejčastěji se na web snaží nabourat nejrůznější roboti, jejichž cílem je na web umístit spam. Tomu se dá zabránit výše uvedenými kroky.

Pro zabezpečení můžete využít také některé pluginy

Doporučujeme zejména plugin anti-spam pro ochranu před spamovými komentáři, který můžete nainstalovat podle návodu -  Ochrana komentářů před spamem.

Pokud hledáte plugin pro zabezpečení webu jako takového, monitoring přihlášení atd., je možné instalovat např. plugin Limit Attempts by BestWebSoft.

Jak obecně platí, použití každého pluginu nejprve otestujte, abyste měli jistotu, že vše pracuje správně, jak potřebujete. Pokud na webu máte více pluginů, může se totiž stát, že některé z nich nemusí být vzájemně kompatibilní.

Pluginy pro zabezpečení, které nedoporučujeme

S ohledem na některá omezení, nebo nesprávné chování, nedoporučujeme ve spolupráci s Miowebem využívat plugin Wordfence Security, který může blokovat vytváření uživatelů členských sekcí apod.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.