Editor blogových příspěvků

Mioweb běží na redakčním systému WordPress a ten od své verze 5.0 změnil editor, Tím se změnilo prostředí i pro uživatele Miowebu při psaní článků na blog. Nyní máte možnost vybírat ze dvou různých editorů pro blogové příspěvky.

Klasický editor

Ten, na který byla většina uživatelů zvyklá. Pokud používáte textový editor Word na svém počítači, tak tento editor blogových příspěvků vypadá podobně. Jedno velké pole, do kterého se píše nebo vkládá obsah a nad ním ikony pro formátování a práci s obsahem.

Editor Gutenberg

Editor obsahující bloky, do kterých se vkládá obsah. Funguje podobně jako stránky Miowebu. Vždy kliknete na ikonu plus a vyberete si z jednotlivých bloků, který chcete do obsahu vložit (podobně jako když vkládáte do stránky elementy Miowebu). Tedy zvolíte si, jestli chcete vložit Nadpis, Odstavec, Obrázek atd.

Poznejte tento editor podrobně zde >>

Jak přejít zpět na klasický editor pro blogové příspěvky

Máte-li na svém webu nejnovější verzi WordPressu (což doporučujeme), automaticky máte editor Gutenberg. Pokud chcete používat klasický editorje potřeba ho do webu nainstalovat.

Ve svém webu klikněte vpravo nahoře na ikonu WP, následně vlevo v menu na Pluginy - Instalace pluginů.
Do vyhledávacího políčka zadejte " classic editor".
Vyhledá se vám plugin Klasický editor. U něj klikněte na Instalovat a počkejte, než se tlačítko změní na Aktivovat a pak na něj znovu klikněte.

Tímto budete používat pro psaní blogových příspěvků klasický editor. V případě, že budete chtít přejít na nový Gutenberg, jednoduše plugin Klasický editor deaktivujte v přehledu pluginů.

Doporučujeme začít používat editor Gutenberg co nejdříve, protože WordPress jej bude čím dál více prosazovat a časem klasický editor pravděpodobně přestane podporovat.