Responzivní zobrazení Miowebu na mobilních zařízeních 2.0

Aby byl váš web krásný na všech zařízeních včetně mobilů a tabletů, navrhli jsme ho tak, aby byl automaticky responzivní. S tím souvisí fakt, že web nemusí vypadat na mobilu stejně, jako v počítači. Tak to bylo v minulosti, když responzivnost ještě nikdo neřešil. Weby na menších displejích ale nebyly dobře čitelné.

Responzivita v Miowebu funguje následovně

  • Obrázky se přizpůsobují velikosti zařízení. Vzhledem k tomu, že počítače používají zobrazení na šířku a mobilní zařízení naopak na výšku, mohou být obrázky oříznuté. Při tvoření webu je toto potřeba brát v potaz a u obrázků nastavit vhodné zarovnání. Případně je možnost obrázek na mobilních zařízeních skrýt úplně.
  • Texty a další obsah v elementech se inteligentně skládají do dlaždic vedle sebe nebo pod sebe. Podobně jako u obrázků i zde platí určitá pravidla. Při tvorbě webu je vždy dobré ověřit si, jak se web zobrazuje na mobilních zařízeních a podle toho případně obsah přizpůsobit, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Pokud si chcete rychle ověřit, jak web bude vypadat na mobilním zařízení, můžete jednoduše zmenšit velikost okna prohlížeče v počítači na rozměry přibližně odpovídající mobilnímu zařízení. Některé prohlížeče nabízejí také nástroje, které dokáží zobrazení na mobilních zařízeních simulovat. Například v Google Chrome tuto možnost najdete vpravo nahoře pod tlačítkem se třemi tečkami / Další nástroje / Nástroje pro vývojáře / ikonka pro simulaci zobrazení na mobilním zařízení. Můžete se rychle podívat, jak bude váš web vypadat třeba na iPhone 8 Plus.

Nástroj MobiOpti

Responzivnost webu si můžete ověřit také v nástroji MobiOpti. Stačí jen vložit URL vašich stránek.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.