Hlavička webu 3.0

V tomto návodu si ukážeme, jak nastavit hlavičku webu. Hlavička webu změní všechny hlavičky na všech stránkách, které používají globální nastavení a mají tedy nastaveno používat Hlavičku webu.

V horním panelu zvolte záložku nastavení (ikona se třemi vodorovnými linkami). Po kliknutí se vám zobrazí nastavení webu a dalších částí. V kategorii WEB zvolte Vzhled > Hlavička webu.

Logo nastavujete hned v prvním boxu. Můžete nastavit buďto obrázkové logo, tj. že si do MioWebu nahrajete vlastní logo ve formátu .jpg nebo .png nebo zvolíte textové logo a logo napíšete jako text.

V případě textového loga můžete zvolit ještě jeho font, barvu a samozřejmě velikost.

Obrázkové logo nahrajete pomocí ikonky plus s textem Vybrat obrázek. Následněte kliněte na tlačítko Vybrat soubory. Jestliže již máte obrázek nahraný, klikněte vlevo nahoře na záložku Knihovna médií.

Poté vyberte obrázek z počítače a nahrajte. Nyní obrázek označte a vpravo dole vyberte z roletky zobrazení v původní velikosti. Poté klikněte vpravo dole na modré tlačítko Vložit do příspěvku.

Box ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Zde si můžete zvolit typ hlavičky, respektive rozložení právě loga a menu. O kousek níže již naleznete možnost nastavit si menu, které si ale musíte nejdříve vytvořit a přidat do něj stránky.

Kromě toho můžete ještě nastavit, k jaké straně se menu bude zarovnávat a jakou bude mít celá hlavička barvu.

Box VZHLED MENU

Zde si můžete nastavit typ menu. Na výběr máte z několika přednastavených vzhledů. Dále si musíte nastavit font a barvy menu.

Box POKROČILÉ NASTAVENÍ

Před každou hlavičku lze vkládat obsah. Ten se skládá ze stejných elementů a bloků jako celý MioWeb. Tento obsah odsune hlavičku níže a na prvním místě tak bude právě tento obsah. Při tvorbě obsahu před hlavičkou si můžete vybrat buď prázdnou šablonu nebo jednu z přednastavených v MioWebu.

V pokročilém nastavení poté můžete nastavit ještě odsazení loga a menu, spodní ohraničení a další.

Pozor:

Pokročilé nastavení je pro zkušenější uživatele a pokud si nejste jisti, co děláte, raději toto nastavení ponechte na výchozích hodnotách.

Box FIXNÍ HLAVIČKA

Aktivací fixní hlavičky dosáhnete efektu, kdy hlavička bude neustále „přilepená“ k horní částí obrazovky, a to i v případě, že budete scrollovat stránkou níže. V tomto nastavení máte opět několik možností, jak fixní hlavičku vylepšit. Máte zde možnost po odscrollování nastavit hlavičce jiné vlastnosti, než když byla nahoře. Týká se to jiných barev, velikosti horního a spodního odsazení hlavičky a volbu stínu. Stín uvidíte v dolní části hlavičky.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.