Patička webu 3.0

Menu návodu: Pozadí a formátování / Hlavička stránky / Patička stránky /  Šablona stránky

Patička je spodní ohraničení stránky, které se rozděluje na "zápatí" a "obsahovou patičku"

Patičku webu nastavujeme velmi obdobně jako hlavičku webu. Stejně se tak i chová. Jestliže upravíte patičku webu, změní se patička na všech stránkách, tkeré používají globální patičku, tedy patičku webu.

Existují dvě cesty, jak si hlavičku webu editovat:

1 Možnost: Jedna z možností, jak se dostat do nastavení patičky webu je, že v horním panelu zvolíte záložku nastavení (ikona se třemi vodorovnými linkami). Po kliknutí se vám zobrazí nastavení webu a dalších částí. V kategorii WEB zvolte záložku "Vzhled" a poté "Patička webu".

2. Možnost: Druhou možností jak editovat patičku webu je přes nastavení stránky. Zde v základním zobrazení nad výběrem elementů klikněte na záložku "STRÁNKA" dále "Vzhled stránky" a "Patička stránky". Nyní pokud zaktivujete záložku "Patička webu" budete používat na dané stránce globální patičku a taktéž jí odsud můžete editovat.

Obě možnosti nabízí stejné nastavení. Výhodou druhé možnosti je, že většinu změn vidíme ihned na stránce.


Box „OBSAH PATIČKY“

V obsahu patičky si můžete vytvořit libovolnou patičku podle svého uvážení nebo použít šablonu, které jsme pro vás nachystali. Tvorba této patičky je potom stejná jako tvorba stránky. Po uložení a stiknutí křížku vpravo nahoře, odejde z editace patičky.

Box „ZOBRAZIT ZÁPATÍ“

Jestliže tuto volbu aktivujete, zobrazí se vám na konci stránky zápatí, které obsahuje Copyright text, affiliate text a popřípadě ještě menu, které si v boxu můžete nastavit. Opět jsou zde základní nastavovací možnosti, jako je výběr barvy, pozadí, fontu atd…

Box „POKROČILÉ NASTAVENÍ“

Zde box nabízí zatím pouze možnost volby šířky patičky. Pokud nejste zkušenými uživateli, doporučujeme tuto hodnotu ponechat na volbě „defaultní“.