Pozadí a formátování na webu

Vzhled webu se řadí mezi globální nastavení. Jde o funkci, kdy si určíte pravidla pro všechny stránky webu a docílíte tak jednotného vzhledu. Jednotlivé stránky se vždy tímto nastavením budou řídit, pokud na konkrétní stránce nenastavíte vlastní pozadí a formátování. 

Do nastavení se dostanete skrze horní panel a ikonku nastavení (ikona se třemi vodorovnými linkami). Následně v kategorii  WEB jděte na Vzhled > Pozadí a formátování.

Nyní se před vámi otevře nastavení s několika boxy.

Box POZADÍ

Jako první box v nastavení je nastavení pozadí. Zde si můžete nastavit podklad webu pro všechen váš obsah. Pokud chcete používat jednu barvu, nastavte si barvu pozadí. Jestliže jste se rozhodli pro obrázek, můžete přidat obrázek, avšak v tomto případě dojde k tomu, že obrázek překryje barvu pozadí. 

Při použití obrázku na pozadí věnujte pozornost této nápovědě

Dále si můžete pozadí přizpůsobit pomocí dalších možností nastavení, viz. obrázek níže.

Box FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ

V tomto boxu si můžete nastavit výchozí styly pro texty. Abyste dodržovali jednotný vzhled, můžete si v tomto nastavení zvolit font pro nadpisy a texty.

Jestliže si zvolíte pro text například barvu fontu bílou, v nastavení Barva inverzních textů si můžete navolit, jaká barva se má používat v momentě, kdy pozadí bude bílé/světlé. Aby text na světlém pozadí nezanikl, použije se inverzní barva.

Dále si můžete zvolit barvu odkazů a barvu odkazu po najetí myši.

Box FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ V TEXTOVÉM ELEMENTU

Jestliže použijete element Nadpis nebo Text, můžete v něm nastavit tzv. tagy H1 až H6. Tyto tagy se používají pro zkvalitnění SEO a také jako pomůcka pro různé druhy nadpisů. Například nadpis H1 bude jako hlavní nadpis, H2 nadpis v kategorii a třeba H3 jako podnadpis v kategorii. Takto si jednoduše můžete navolit všechny druhy nadpisů pro celý web.

V nastavení vždy vybíráte Velikost nadpisu a barvu nadpisu.

Jako poslední možnost v tomto boxu je nastavení stylu odrážek. Na výběr máte z několika přednastaveních odrážek.

Box POKROČILÉ NASTAVENÍ

Zde si můžete nastavit šířku stránek pro celý web. Standardní/výchozí rozměr je 970px.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.