Pozadí a formátování na webu 3.0

Vzhled webu se řadí mezi globální nastavení. Jde o funkci, kdy si určíte pravidla pro všechny stránky a docílíte tak jednotného vzhledu. Jednotlivé stránky se vždy tímto nastavením budou řídit, pokud na konkrétní stránce nenastavíte vlastní pozadí a formátování. 

Do nastavení se dostanete skrze horní panel a ikonku nastavení (ikona se třemi vodorovnými linkami). Následně v kategorii "WEB" klikněte na "Vzhled" a dále na "Pozadí a formátování".

Nyní se před vámi otevře nastavení s několika boxy:

Box "POZADÍ"

Jako první box v nastavení je nastavení pozadí. Zde si můžete nastavit podklad webu pro všechen váš obsah. Pokud chcete používat jednu barvu nastavte si barvu pozadí. Jestliže jste se rozhodli pro obrázek, můžete přidat obrázek, avšak v tomto případě dojde k tomu, že obrázek překryje barvu pozadí.

Dále si můžete pozadí přizpůsobit pomocí dalších možností nastavení viz. obrázek níže.

Box "FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ"

V tomto boxu si můžete nastavit výchozí styly pro texty. Abyste dodržovali jednotný vzhled, můžete si v tomto nastavení zvolit font pro nadpisy a texty.

Jestliže si zvolíte pro text například barvu fontu bílou, v nastavení "Barva inverzních textů" si můžete navolit, jaká barva se má používat v momentě, kdy pozadí bude bílé. Aby text nezanikl, použije se inverzní barva.

Dalé si můžete zvolit barvu odkazů a barvu odkazu po najetí myši.

Box "FORMÁTOVÁNÍ TEXTŮ V TEXTOVÉM ELEMENTU"

Jestliže použijete element "Nadpis" nebo "Text" můžete v něm nastavit tzv. tagy H1 až H6. Tyto tagy se používají pro zkvalitnění SEO a také jako pomůcka pro různé druhy nadpisů. Například nadpis H1 bude jako hlavní nadpis, H2 nadpis v kategorii a třeba H3 jako podnadpis v kategorii. Takto si jednoduše můžete navolit všechny druhy nadpisů pro celý web.

V nastavení vždy vybíráte Velikost nadpisu a barvu nadpisu.

Jako poslední možnost v tomto boxu je nastavení stylu odrážek. Na výběr máte z n+kolika přednastaveních odrážek.

Box "POKROČILÉ NASTAVENÍ"

Zde si můžete nastavit šířku stránek pro celý web. Standardní rozměr je 970px.