Rozdíl mezi globálním a lokálním nastavením

Napříč celým Miowebem máte ve většině případech možnost volit buď lokální nebo globální nastavení. Tedy například u vzhledu jde o nastavení vzhledu stránky nebo vzhledu webu.

Nastavení zde funguje prakticky ve vrstvách, přičemž vyšší vrstva vždy překrývá nižší. Posloupnost je následující:
1. globální nastavení na úrovni celého webu
2. lokální nastavení na úrovni konkrétní stránky, případně blogu nebo členské sekce
3. nastavení na úrovni bloku
4. nastavení na úrovni elementu

Je vhodné v maximální míře využívat globální nastavení a vždy zvážit, zda skutečně potřebujete jiné nastavení v dalších úrovních. Rozhodně se zaměřte na konzistentnost celého webu, aby působil příjemně.

Globální nastavení

Globální nastavení se používá pro všechny stránky, pokud u konkrétní stránky nenastavíte jinak. Globální nastavení má nízkou prioritu a pokud si tedy u konkrétní stránky nastavíte lokální nastavení, nebude brán na globální nastavení u dané stránky zřetel. 

Příklad: 

Lokální nastavení

Toto nastavení se bude týkat vždy pouze konkrétní stránky, na které se pohybujete. Pokud například potřebujete udělat stránku nějak jinak, než zbytek webu, použijete toto nastavení, které "přebije" globální nastavení pro danou stránku.

Příklad:

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.