Jak vložit vlastní Google font do Miowebu

Mioweb nabízí celou řadu fontů, avšak pokud vám je přesto nabídka malá, můžete do Miowebu vložit jakýkoliv Google font z jejich nabídky.

Nyní si ukážeme, jak na to.

Nejdříve je potřeba jít do nastavení. To uděláte přes horní panel, kde klikněte na ikonu pro nastavení (tři pruhy). Poté přejděte na Vzhled > Vlastní fonty.

Klikněte na odkaz nebo zadejte fonts.google.com

Na stránce s fonty se zaměřte na pravý sloupec, konkrétně na položku Jazyk (Languages). V ní vyberte jazyk Latin Extended. Tento jazyk podporuje diakritiku a bude jisté, že se jazyk zobrazí správně i při zadávání čárek a háčků. Přesto raději podporu ověřte zadáním všech znaků ěščřžýáíé k vašemu textu (viz tip níže).

Tip:

Upravte text u kteréhokoliv fontu a vepište vlastní text. Poté se dole objeví text Apply to all fonts. Po kliknutí se váš text aplikuje do vše fontů a výběr tak budete mít snazší.

Jestliže se vám nějaký font zalíbil, klikněte u něj na červené plus. Ve spodní části obrazovky se vám objeví malý tmavý panel. Klikněte na něj.

Nyní klikněte na Customize a vyberte tloušťky/řezy fontu, které chcete na webu používat. Doporučuji volit maximálně 4 tloušťky. Následně se vraťte do záložky EMBED a zkopírujte kód začínající tagem <link.

Nyní se vraťte zpět do Miowebu do nastavení vlastních fontů a klikněte na tlačítko Přidat font. Vytvoří se vám nový box, který kliknutím otevřete, zvolíte název fontu a do kódu fontu vložíte kód zkopírovaný z Google Fonts.

Tento font poté najdete v nabídce fontů v části Vlastní google fonty.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.