Jak vložit vlastní Google font do MioWebu 3.0

MioWeb nabízí celou řadu fontů, avšak pokud vám je přesto nabídka malá, můžete do MioWebu vložit jakýkoliv Google font z jejich nabídky.

Nyní si ukážeme jak na to:

Nejdříve je potřeba jít do nastavení. To uděláte přes horní panel, kde klikněte na ikonu pro nastavení (tři pruhy). Následně klikněte na "Vzhled" a poté na Vlastní fonty.

Klikněte na odkaz nebo zadejte fonts.google.com

Na stránce s fonty se zaměřte na pravý sloupec, konkrétně na položku Jazyk (Languages). V ní vyberte jazyk Latin Extended. Tento jazyk podporuje diakritiku a bude jisté, že se jazyk zobrazí správně i při zadávání čárek a háčků. Přesto raději podporu ověřte zadáním všech znaků ěščřžýáíé k vašemu textu (viz tip níže)

Tip:

Upravte text u kteréhokoliv fontu a vepište vlastní text. Poté se dole objeví text "Apply to all fonts. Po kliknutí se váš text aplikuje do vše fontů a výběr tak budete mít snažší.

Jestliže se vám nějaký font zalíbil, klikněte u něj na červené plus. Ve spodní části obrazovky se vám objeví malý tmavý panel. Klikněte na něj.

Nyní klikněte na "Customize" a vyberte tloušťky fontu, které chcete na webu používat. Doporučuji volit maximálně 4 tloušťky. Následně se vraťte do záložky "EMBED" a zkopírujte kód začínající tagem <link>

nyní se vrátíme do MioWebu do nastavení vlastních fontů a klikneme na tlačítko "Přidat font". Vytvoří se nám nový box, který kliknutí otevřeme, zvolíme název fontu a do kódu fontu vložíme kód zkopírovaný z Google Fonts.

Tento font poté najdeme v nabídce fontů: