Responzivní zobrazení MioWebu na mobilních zařízeních 3.0

Aby byl váš web krásný na všech zařízeních včetně mobilů a tabletů, navrhli jsme ho tak, aby byl automaticky responzivní. S tím souvisí fakt, že web nemusí vypadat na mobilu stejně, jako v počítači. Tak to bylo v minulosti, když responzivnost ještě nikdo neřešil. Weby na menších displejích ale nebyly dobře čitelné.

Responzivita v MioWebu funguje následovně

  • Obrázky se přizpůsobují velikosti zařízení. Vzhledem k tomu, že počítače používají zobrazení na šířku a mobilní zařízení naopak na výšku, mohou být obrázky oříznuté.
  • Texty a další obsah v elementech se inteligentně skládají do dlaždic vedle sebe nebo pod sebe. Podobně jako u obrázků i zde platí určitá pravidla. Při tvorbě webu je vždy dobré ověřit si, jak se web zobrazuje na mobilních zařízeních a podle toho případně obsah přizpůsobit, abyste dosáhli co nejlepšího výsledku.

Náhledy v různých rozlišeních

V MioWebu si můžete okamžitě prohlédnout, jak váš web vypadá na tebletech nebo na mobilech. Stačí v horní liště najet na ikonu obrazovky PC a poté zvolit, zda si chcete web prohlédnout jako na tabletu nebo mobilu.

Jestliže nechcete být rušeni levým panelem, aktivujte ještě možnost náhledu (ikona oka).

Úpravy zobrazení elementů pro tablety a mobily

MioWeb váš web "přeskládá" na tabletech i telefonech, aby splňoval responzivitu, ale někdy je i tak potřeba zasáhnout a řadu elementů si přizpůsobit dodatečně pro konkrétní druh zařízení.

Přejděte tedy do editace některého z elementů. V levém panelu, kde se nachází nastavení elementu, se zaměřte na ty vlastnosti, které mají vedle názvu tři ikony zařízení. Například u vlastnosti "Velikost" je možné nastavit odlišnou velikost textu pro telefony, tablety i desktopy.

Jestliže chcete například nastavit velikost elementu pro tablety, klikněte u velikosti na ikonu tabletu a poté nastavte velikost.

Stejnou možnost samozřejmě nemáte jen u vlastnosti "Velikost", ale také u řady dalších vlastností.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.