Jak zálohovat web

Chcete mít jistotu, že váš web máte zálohovaný u sebe? Každý kvalitní poskytovatel webhostingu pravidelně weby zálohuje, ale pokud si chcete udělat pro jistotu svou zálohu, tak zde je postup.

Jak zálohovat svůj web

1. Optimalizace databáze před zálohou

Před zálohováním doporučujeme optimalizovat velikost databáze webu. Smažete tak spamové komentáře z webu a historii starších verzí stránek a blogových příspěvků. Díky této optimalizaci může být váš web rychlejší.

Instalace pluginu pro optimalizaci databáze

V administraci svého webu klikněte na symbol  W v pravém horním rohu. V levém menu vyberte Pluginy -> Instalace pluginů. Do vyhledávacího pole vložte text " WP-Sweep". U nalezeného pluginu zvolte Instalovat a následně Aktivovat.

Následně v levém menu vyberte  Nástroje -> Sweep. Dole na stránce klikněte na Sweep All a počkejte, až se vám znovu na tlačítku objeví nápis Sweep All.

2. Zálohování webu

Instalace pluginu pro zálohu

Znovu klikněte na Instalace pluginů a vyhledejte " UpdraftPlus Backup", nainstalujte a aktivujte (upozornění na nastavení zavřete).

Ve Wordpressovém prostředí v levém menu klikněte na  Nastavení -> UpdraftPlus zálohy.
Dále klikněte na Zálohovat nyní a zaškrtněte pouze "Zahrnout do zálohy databázi".
Během chvilky níže uvidíte svou zálohu.

Pozor!

Pokud zde vyberete i zálohu souborů, zdvojnásobí se velikost webu a může vám dojít prostor na webhostingu a tím se znefunkční celý web! Vyberte pouze zálohu databáze!

Soubory zde nezálohujte, protože obsah webu, struktura a nastavení je uloženo v databázi, nikoliv v souborech. Stačí tedy záloha databáze.

Pokud by se cokoliv pokazilo v souborech (např. při aktualizacích součástí systému), tak tato záloha by vám stejně nepomohla a je potřeba se obrátit na vašeho poskytovatele webhostingu. Každý kvalitní poskytovatel webhostingu weby pravidelně zálohuje. Může však zpoplatnit obnovu webu ze zálohy.

Máte-li web hostovaný u Miowebu, provádíme pravidelné zálohování vašeho webu. V souladu s obchodními podmínkami provádíme zálohy 1x týdně a uchováváme je po dobu jednoho měsíce.

Chcete-li si stáhnout zálohu k sobě do počítače, tak ve sloupci "Data zálohy (klikněte pro stažení)" klikněte na "Databáze" a chvíli počkejte. Následně se vám zobrazí nad tím tlačítko Stáhnout do počítače. Po stažení do počítače ideálně zde zálohu smažte, aby vám zbytečně nezabírala místo na vašem webu.

Obnova ze zálohy

Pokud se na webu něco pokazí nebo se chcete vrátit k webu při záloze, tak stačí u zálohy kliknout na Obnovit a tím vrátíte web zpět. Pozor, pokud po zálohování provedete nějaké změny na webu a pak uděláte obnovu, tak vám změny zmizí.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.