Šablony v MioWebu a jak s nimi pracovat 3.0

Abychom vám usnadnili tvorbu vašich webových stránek v MioWebu, máte možnost používat připravené šablony. Výhodou při používání šablon je především to, že můžete využít hotového designu a upravit pro své potřeby a současně tím nejste omezováni, neboť vše je editovatelné a řádky a elementy můžete libovolně upravovat, přidávat či mazat, tedy lze použít třeba jen část šablony, která se vám aktuálně hodí. 

V MioWebu se setkáte jednak s šablonami pro celý web a následně také pro tvorbu jednotlivých stránek.

Výběr šablony celého webu

Při instalaci MioWebu si vybíráte základní šablonu pro své webové stránky. Máte na výběr z několika typů a každá z šablon obsahuje několik vytvořených stránek, např. úvodní, služby, kontakt atd. Výjimkou je šablona "Prázdná", ve které najdete pouze úvodní a zkušební stránku. 

Výběrem šablony webu se vám nastaví i globální vzhled webu, tedy pozadí, fonty, hlavička i patička. 

Pokud se po nainstalování rozhodnete šablonu změnit, je to možné, ovšem nedoporučujeme to v případě, že už máte na webu vytvořený nějaký obsah. V tom případě dochází ke smazání stránek, které byly obsaženy v původní šabloně. 

Přejete-li si tedy šablonu ještě před začátkem tvoření změnit, můžete tak učiníte přes horní záložku Nastavení > WEB > Vzhled webu > Instalace/šablony webů, čímž se dostanete do stejného výběru šablon jako při první instalaci.

Pokud jste už na webu vytvořili něco, o co rozhodně nechcete přijít, šablonu v průběhu tvorby webu neměňte.

Výběr šablony pro jednotlivé stránky

S dalšími šablonami se setkáte ve chvíli, kdy budete potřebovat vytvořit novou stránku webu. Cesta k vytvoření stránky je v horní liště přes + > Nová stránka

Po zadání názvu a url stránky potřebujete vždy vybrat šablonu pro danou stránku. Na výběr máte z několika typů šablon, které jsou tématicky rozděleny do několika záložek.

Pro vstupní stránky webu určitě doporučuji prohlédnout si šablony ze záložky Domovské. Nejste-li si jisti, zda vám bude vyhovovat šablona, kterou zvolíte, můžete si jednoduše každou z nich vyzkoušet. 

Při vytváření nové stránky kliknutím vyberte požadovanou šablonu a potvrďte tlačítkem uložit. Můžete si ji prohlédnout, zda se vám v základu líbí. Pokud ne, můžete ji velmi jednoduše změnit tak, že v levé liště zvolíte STRÁNKA > Vzhled stránky > Šablona stránky. Poté vyberte jinou šablonu a uložte. 

Pokud si chcete celou strukturu stránky vytvořit a poskládat sami, máte možnost vybrat si jednou z prázdných šablon, které najdete pod záložkou Základní.

Našimi klienty jsou často využívány šablony domovské, děkovací a webinářové. Neznamená to, že poté všechny stránky vypadají stejně, neboť každý používá jiné barvy či obrázky na pozadí, fonty, hlavičku a zpravidla vždy dojde k větší či menší úpravě připravené šablony, čímž se každý web stává originálním.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.