Jak vytvářet Pop-upy (vyskakovací okna) 3.0

Pop-up jsou vyskakovací okna, která se zobrazí v závislosti na zadaných podmínkách. Můžete nastavit globální pop-upy, které budou platné pro celý web, případně blog nebo členskou sekci. Stejně tak můžete nastavit i pop-up pro konkrétní stránku.

Pop-upy jsou trvale blokovány pro mobilní zařízení z důvodu změn hodnocení věrohodnosti webových stránek společností Google. Na mobilních zařízeních se tedy nebudou zobrazovat. Toto nastavení nelze změnit.

Nastavení Pop-upu pro celý web

V administraci MioWebu zvolte Nastavení (tři vodorovné čárky), dále WEB > Nastavení webu > Pop-upy webu.

Zde můžete zvolit jeden ze dvou základních typů, tedy KLASICKÝ POP-UP nebo EXIT POP-UP. Výběrem možnosti z nabídky, která se objeví po rozkliknutí šipek, si vyberete vytvořený pop-up, který chcete použít. Pokud chcete vytvořit pop-up nový, klikněte na Vytvořit nový pop-up.

KLASICKÝ POP-UP se zobrazí buď po načtení stránky nebo dle dalších parametrů, které nastavíte pod záložkou Zobrazit pop-up (kliknutím na šipky a výběrem z roletky nastavíte pokročilé možnosti zobrazení)..

EXIT POP-UP se zobrazí, pokud se návštěvník chystá opustit vaši stránku, tedy vyjede kurzorem myši mimo. To znamená, že pro aktivaci pop-upu je zapotřebí vyjet myší mimo okno prohlížeče nebo do ovládacího panelu prohlížeče.

Vytvoření nového pop-upu

Zvolte Nastavení > Web >Nastavení webu > Pop-upy webu. Vyberte, zda chcete KLASICKÝ nebo EXIT pop-up > Vytvořit nový pop-up

Zadejte název a vyberte jednu z šablon, podobně jako u tvorby webové stránky. Následně klikněte na ULOŽIT.

Stejně jako při tvorbě stránky je i zde možnost přidávat, upravovat a mazat řádky (bloky) i jednotlivé elementy. 

 Na záložce POPUP  můžete šablonu pop-upu změnit.

Doporučujeme pečlivě vybrat šablonu pop-upu a jeho rozložení ještě před tím, než začnete samotný pop-up tvořit.

Změnou šablony dojde ke ztrátě celého obsahu vytvořeného pop-upu.

V Nastavení pak můžete definovat šířku pop-upu, barvu pozadí, zakulacení rohů a znovu zobrazení návštěvníkovi po určitém počtu dnů.

Příklad zobrazení zvoleného nastavení

Po nastavení obsahu stiskněte Uložit a poté křížkem vpravo nahoře zavřete editaci, čímž se vrátíte zpět na stránku Pop-upy webu.

Vytvořený pop-up bude vybrán v rozbalovacím poli. U klasického pop-upu můžete dále nastavit, kdy a kde se má na webu zobrazit. Buď ponechte volbu po načtení stránky nebo zvolte pokročilé nastavení.

Pokročilé nastavení pop-upu

Zde můžete nastavit, po jaké době se má pop-up zobrazit, nebo zvolte jinou z podmínek - odskrolování po zadané části stránky nebo naskrolování na prvek s CSS selektorem. Nakonec nastavení uložte.

EXIT POP-UP

Stejným způsobem jako KLASICKÝ POP-UP nastavíte i EXIT POP-UP.

Na webu můžete mít současně nastaveny oba typy pop-upů, jak KLASICKÝ, tak EXIT. 
Zvolený pop-up se bude na webových stránkách zobrazovat při splnění podmínek, které jste nadefinovali.

Nastavení Pop-upu pro BLOG

Pokud chcete nastavit pop-upy pro blog, zvolte Nastavení > BLOG > Nastavení > Pop-upy blogu.

Nastavení Pop-upu pro jednu stránku webu

Chcete-li nastavit pop-upy pouze pro určitou stránku webu, máte možnost tak učinit přes záložku v levém panelu - STRÁNKA > Nastavení stránky > Pop-upy stránky.

Nastavení Pop-upu pro členskou sekci

Pop-upy pro členskou sekci nastavíte v  Nastavení > Členská sekce > Nastavení > Pop-upy.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.