Nastavení e-mailové schránky na Android

Pokud jste si vytvořili e-mailovou schránku a přejete si zprávy stahovat do telefonu se systémem Android, tak v tomto návodu najdete, jak na to.

Informace k propojení

K propojení budete potřebovat následující údaje.

Příchozí server:

Odchozí server:

 • Typ: SMTP
 • Server: viz níže (sekce Jaký server nastavit)
 • PORT: 465
 • Zabezpečení: SSL
 • Autentifikace: Ano

Jaký server nastavit v Outlooku u SMTP a IMAP?

Je potřeba zkontrolovat, jaký e-mailový server web používá. Postupujte tedy následovně:

 1. Přihlaste se do zákaznické sekce Miowebu
 2. U webu, ke kterému dané schránky náleží, klikněte na "Správa webu"
 3. Nyní v pravém sloupci klikněte na Změnit DNS (pokud máte doménu ve správě Miowebu), nebo na Zobrazit nastavení DNS (pokud máte doménu ve vlastní správě).
 4. V zobrazené tabulce nyní najděte záznam typu MX, který má v poli hodnota na začátku číslo 10.
  1. Pokud je zde hodnota 10 miomx3.mioweb.cz, nastavte server příchozí pošty (IMAP) a server odchozí pošty (SMTP) v Outlooku na miomx3.mioweb.cz
  2. Pokud je zde hodnota 10 linode-miomx1.mioweb.cz, nastavte server příchozí pošty (IMAP) a server odchozí pošty (SMTP) v Outlooku na linode-miomx1.mioweb.cz

Jak přidat schránku do aplikace Gmail

K propojení schránky do vašeho mobilního zařízení použijte aplikaci  Gmail
Pokud ji ve svém zařízení ještě nemáte, stáhněte si ji z Google Play

V aplikaci Gmail otevřete levý panel (ikona tří čárek v levém horním rohu), sjeďte úplně dolů a otevřete  Nastavení. Zde vidíte své stávající účty a pod nimi možnost Přidat účet. Po kliknutí na Přidat účet se zobrazí okno Nastavte si e-mail, kde stiskněte volbu Jiný.

Do zobrazeného pole zadejte e-mailovou adresu, kterou chcete do Gmailu přidat.

Zvolte Typ účtu " IMAP".

Dále vyplňte vaše heslo a klikněte na DALŠÍ.

Nyní vidíte Nastavení serveru příchozí pošty, kde zadáte uživatelské jméno (e-mail), heslo a server příchozí pošty (IMAP). Poté potvrďte stisknutím tlačítka DALŠÍ.

V případě, že se nastavení nepovede, zobrazí se vám informace  Zabezpečení e-mailů nebude zaručeno. Pokud se tak stane, klikněte na UPRAVIT NASTAVENÍ. Tímto se dostanete do podrobného Nastavení serveru příchozí pošty.

Zde znovu zadejte  uživatelské jméno (e-mail), heslo, server příchozí pošty (IMAP) + port příchozí pošty. Nakonec nastavte typ zabezpečení na SSL/TLS a kliknete na DALŠÍ.

Pokud vše proběhlo správně, vidíte nyní obrazovku  Nastavení serveru odchozí pošty. Zde vyplňte uživatelské jméno (e-mail), heslo a server odchozí pošty (SMTP) a klikněte na DALŠÍ

Pokud neproběhne nastavení správně, zobrazí se upozornění  Zabezpečení e-mailů nebude zaručeno. V takovém případě klikněte na UPRAVIT NASTAVENÍ a dostanete se do podrobnějšího Nastavení serveru odchozí pošty. 

Zde zadejte uživatelské jméno (e-mail), heslo, server odchozí pošty (SMTP) + port odchozí pošty. Nakonec nastavte typ zabezpečení na SSL/TLS a klikněte na DALŠÍ.

Pokud vše proběhlo správně, vidíte před sebou stránku  Možnosti účtu, kde si nastavíte:

 • Frekvenci synchronizace - Doba po které se pravidelně ověřuje, že vám schránka ukazuje veškerou poštu kterou by měla.
 • Upozornění na příchozí maily - Nový e-mail se přidá k upozorněním ve vašem zařízení. Po připojení e-mailu můžete nastavit další možnosti upozornění (Návod).
 • Synchronizace e-mailů pro tento účet - Synchronizace schránky vašeho zařízení se serverem. V podstatě kontrola, jestli vidíte veškerou poštu, kterou by jste měli.
 • Automatické stahování příloh na Wi-Fi - Pokaždé, když budete připojeni na Wi-Fi, se vám dopředu stáhnou všechny přílohy e-mailu, abyste si je mohli zobrazit i v místě bez internetu. Pozor, při této volbě se budou stahovat všechny přílohy.

Poté potvrďte stisknutím tlačítka " DALŠÍ". 
Dostanete se na poslední stránku, kde už si pouze nastavíte " Jméno účtu" (volitelné) a "Vaše jméno".

Kontrola nastavení

Kontrolu správného nastavení e-mailu provedete tak, že otevřete  levý panel (ikona tří čar pod sebou v levém horním rohu) > Nastavení Vámi nově přidaný e-mail

Po rozkliknutí uvidíte nastavení vašeho e-mailu. Sjeďte úplně dolů a zde uvidíte dvě možnosti -  Nastavení příchozí pošty a Nastavení odchozí pošty.

Nastavení příchozí a odchozí pošty zkontrolujte, zda se vyplněné údaje shodují s podklady, které jsou k dispozici na začátku této nápovědy.