Jak vložit na web Google Analytics kód

Google Analytics kód slouží k tomu, abyste mohli sledovat, jak se chovají návštěvníci vašeho webu. Můžete se dozvědět, kolik lidí náš web navštívilo, na kolik stránek se podívali, případně kolik zde v průměru strávili času apod. Níže najdete návod, jak Google Analytics kód na web vložit.

Videonávod

Textový návod

Vytvoření účtu a služby v Google Analytics

Na této stránce https://analytics.google.com/ se můžete do Google Analytics zaregistrovat. Není to nic složitého a jistě to zvládnete i bez návodu.
Pokud nevíte, jak v rámci Vašeho účtu založit novou službu, případně nový účet, podívejte se na video výše.

Jakmile budete mít službu založenou, je třeba získat měřící kód, který následně vložíte na web.

Jak získat měřící kód?

Měřící kód získáte tak, že v Google Analytics kliknete vlevo dole na  Správce > Datové streamy.
Nyní záleží na tom, zda máte datový stream již vytvořený, či nikoliv.

1. Mám datový stream již založený

Pokud datový stream máte založený, stačí v tabulce Pokyny ke značkování kliknout na Globální značka webu (gtag.js). Kód, který se zobrazí stačí zkopírovat a vložit do Vašich webových stránek.

2. Datový stream zatím nemám založený

Po kliknutí na Datové streamy se zde zobrazí nabídka, zda chcete nastavit stream pro Aplikaci na iOS, Aplikaci na Android, nebo Web. Z této nabídky zvolíte možnost Web

Zde nastavíte:

  • zda web běží na HTTP, nebo na HTTPS
  • adresu webu - zde je třeba dávat pozor na to, zda web běží na adrese s www nebo bez www. Ověříte si to jednoduše tak, že si Vaši stránku načtete v prohlížeči. Následně kliknete do adresy a zobrazí se její celý tvar. Pokud zde vidíte tvar s www na začátku, zadejte tento tvar i do Google Analytics. Pokud www na začátku nemáte, zadejte do Google Analytics tvar bez www na začátku.
  • název webu - zde doporučujeme pro lepší orientaci zadat to stejné, co jste zadávali do adresy webu

Následně kliknete na tlačítko Vytvořit stream. Nyní stačí v tabulce Pokyny ke značkování kliknout na Globální značka webu (gtag.js). Kód, který se zobrazí stačí zkopírovat a vložit do Vašich webových stránek.

Vložení kódu do Miowebu

V editaci Miowebu zvolte Nastavení > WEB > Nastavení.

Následně v levém menu zvolte možnost Kódy. Kód zkopírovaný z Google Analytics vložte do políčka Google Analytics kód. Jakmile do tohoto políčka kód vložíte, nezapomeňte nastavení uložit.