Jak nahrát soubor do Miowebu

Potřebujete-li na váš web nahrát soubor z počítače, postupujte podle tohoto návodu. Postup je stejný, ať už se jedná o PDF, DOC, JPG, PNG apod. 

Nejprve přejděte do administrace WordPressu.

Z nabídky možností ve WordPressu vyberte Média > Nahrát soubor.

Na kartě, která se vám zobrazí, uvidíte možnost Přetáhnout soubory z počítače, kam můžete soubory umístit přetažením myší z vlastního souboru ve vašem počítači. Pokud nechcete soubory přetahovat, klikněte na možnost Vybrat soubory a z počítače vyberte soubor, který chcete na web nahrát. 

DOPORUČENÍ

Veškeré soubory ukládejte s názvem bez diakritiky, neboť některé prohlížeče mají problém s načtením souborů s diakritikou v názvu. Mioweb automaticky upraví velikost nadlimitních obrázků ve formátu .jpg a .png na maximální datovou velikost 1 MB a šíři 2 000 px. Pokud vám stačí menší obrázek, je vhodné jeho velikost upravit ještě před vložením na web, čímž optimalizujete svůj web a podporujete jeho rychlejší načítání.

Jak umístit soubor na stránky

Soubor pak můžete umístit například do tlačítka na webu, do prolinkovaného sousloví, odkázat na něj po kliknutí na obrázek a podobně.

K tomu potřebujete znát URL nahraného souboru. To zjistíte následovně. Nejprve u nahraného souboru klikněte na Upravit.

Dostanete se do úprav mediálního souboru, kde vás bude zajímat kolonka URL souboru. CELÉ URL zkopírujte (výběr celého textu lze provést pomocí CTRL + A a následně pomocí CTRL + C zkopírovat) a vraťte se zpět na web.

Pokud chcete, aby se soubor zobrazil po kliknutí na tlačítko, přidejte element Tlačítko (můžete zvolit i například obrázek, ikonu, vlastnost a další). V editaci elementu zadáte do odkazu vlastní URL a po kliknutí na tlačítko se návštěvník webu dostane na vámi nahraný soubor.