Jak nahrát soubor do Miowebu

Potřebujete-li na váš web nahrát soubor z počítače, postupujte podle tohoto návodu. Postup je stejný, ať už se jedná o PDF, DOC, JPG, PNG apod. 

Nejprve přejděte do administrace WordPressu.

Z nabídky možností ve WordPressu vyberte Média > Nahrát soubor.

Na kartě, která se vám zobrazí, uvidíte možnost Přetáhnout soubory z počítače, kam můžete soubory umístit přetažením myší z vlastního souboru ve vašem počítači. Pokud nechcete soubory přetahovat, klikněte na možnost Vybrat soubory a z počítače vyberte soubor, který chcete na web nahrát. 

DOPORUČENÍ: Veškeré soubory ukládejte s názvem bez diakritiky, neboť některé prohlížeče mají problém s načtením souborů s diakritikou v názvu. Mioweb automaticky upraví velikost nadlimitních obrázků ve formátu .jpg a .png na maximální datovou velikost 1 MB a šíři 2 000 px. Pokud vám stačí menší obrázek, je vhodné jeho velikost upravit ještě před vložením na web, čímž optimalizujete svůj web a podporujete jeho rychlejší načítání.

Jak umístit soubor na stránky

Soubor pak můžete umístit například do tlačítka na webu, do textu, odkázat na něj po kliknutí na obrázek apod. K tomu potřebujete znát URL nahraného souboru. To zjistíte následovně. Přepněte se do Wordpressu > Média. Zde klikněte na požadovaný soubor. V pravé části si zkopírujte URL souboru.

Pokud chcete, aby se soubor zobrazil po kliknutí na tlačítko, přidejte element Tlačítko (můžete zvolit i například obrázek, ikonu, vlastnost a další). V editaci elementu zadáte do odkazu vlastní URL a po kliknutí na tlačítko se návštěvník webu dostane na vámi nahraný soubor.