SEO nastavení stránky

Co je to vlastně to SEO (Search Engine Optimalization)? Představte si to jako takovou sadu, povětšinou textových úprav na webu, která vám pomůže zvýšit prezentaci vašeho webu v Googlu, Seznamu a dalších vyhledávačích. Laicky řečeno, díky SEO si vás mohou vyhledávače snáz všimnout a zobrazit ve výsledcích vyhledávání. Řešit SEO do detailu není smyslem naší nápovědy, a tak se podíváme jen na základní nastavení SEO, které nabízí každá stránka Miowebu.

Jestliže tedy chcete nastavit optimalizaci pro internetové vyhledávače (SEO), postupujte následujícím způsobem.

V levém sloupci vyberte STRÁNKA > Nastavení stránky > SEO stránky.

Pro danou stránku můžete nastavit SEO takhle:

  • Meta title – Je jedním z nejdůležitějších prvků, který ovlivňuje on-page SEO. Jeho obsah se zároveň zobrazuje v záhlaví prohlížeče a jako název stránky při vyhledávání.
  • Meta description – Slouží jako krátký popis obsahu stránky. Vyhledávače tento tag používají pro zobrazení popisku stránky ve výsledku vyhledávání. Obsah by měl být tvořen souvislými větami a vhodnými klíčovými slovy.
  • Meta keywords – Klíčová slova nemusíte vyplňovat. Jde o parametr, který se využíval v minulosti. Prohlížeče ho v současné době ignorují.

Meta Robots

  • Aktivace noindex – Jestliže nechcete, aby Google anebo Seznam (nebo další) zařadily tuto stránku do svých vyhledávačů, funkci aktivujte.
  • Aktivace nofollow – Zakazuje, aby Google, Seznamu a další vyhledávače sledovaly odkazy.
  • Aktivace noarchive – Zamezí ukládání kopie stránky webu do mezipaměti prohlížeče. Vyhledávače tedy nebudou mít k dispozici cache kopii stránky.

Doporučení:

Pokud chcete proniknout do základů SEO, doporučujeme vám projekt Jany Andréskové a Adély Ryšavé seoneniveda.cz.

cw 3.0