Nastavení vzhledu blogu

I na stránce blogu, stejně jako na ostatních stránkách webu, můžete nastavit jeho vzhled.

V horní ovládací liště zvolíte ikonu pro nastavení.

V levém panelu zvolíte záložku Vzhled (v kategorii BLOG).

Objeví se vám další nabídka, kde můžete nastavit vzhled blogu, hlavičku a patičku.

Vzhled blogu

Ve vzhledu blogu si vyberete jeden ze stylů blogu a strukturu blogu. Klikněte na obrázek stylu, který vidíte ve stránce a vyberte si z nabídky, která se objeví.

Dále zde vyberete, zda chcete zobrazit sidebar (ON) a nebo ho ponechat skrytý (OFF). V případě viditelného sidebaru pak volíte ještě, kde má být umístěn. Jestli na pravé nebo levé části blogu. Kliknutím na ozubené kolečko vedle nápisu Font nadpisu sidebaru rozbalíte nabídku možností, kde máte možnost změnit font, velikost, barvu nadpisu a výšku řádku.

Další možností, kterou můžete upravit je to, jak bude vypadat pruh s nadpisem. Zvolíte zde barvu, kterou bude pruh mít a změnit se dá i nadpis. Klikněte na ozubené kolečko a rozbalí se vám nabídka možností. Stejně jako v předchozím případě.

Přizpůsobit si můžete i vzhled výpisu příspěvků, tedy to, jak se budou na stránce blogu zobrazovat. Vyberete tedy strukturu, délku popisku, který se zobrazuje spolu s článkem (pokud nezvolíte číslo, bude se zobrazovat 55 slov), máte možnost zvolit, zda ve výpisu příspěvků chcete tlačítko "Celý článek" (po kliknutí na něj se návštěvníkovi zobrazí celý článek). V případě, že aktivujete variantu tlačítka- posuvníkem popojedete tak, aby se rozsvítilo ON, přiřadit mu můžete ještě barvu.

Stejně jako v předchozích případech je možné upravit ještě font nadpisu a popisku.

Všechny možnosti zobrazení struktury mají stejné možnosti až na poslední variantu, kdy můžete ještě nastavit mansory zobrazení. To znamená, že se vám příspěvky budou skládat do mřížky podle jejich délky a podle dostupného místa. Chcete-li možnost mansory zobrazení aktivovat, popojeďte posuvníkem tak, aby se modře rozsvítilo ON.

Na záložce Vzhled blogu si také přizpůsobíte to, jak bude vypadat detail článku. Tedy článek poté, kdy ho návštěvník blogu rozklikne. Variantu, která vám vyhovuje nejvíce vyberete z nabídky, která se vám objeví po kliknutí na "obrázek".

Další, co zde můžete nastavit, jsou nadpisy a odrážky v textech. Po rozkliknutí ozubeného kolečka se zobrazí nabídka, kde můžete zvolit velikost a barvu jednotlivých úrovní nadpisů. Font nadpisů a podnadpisů je stejný jako v nastavení fontů webu.

Zvolit s můžete ještě styl odrážek. To uděláte tak, že kliknete na obrázek pod možností Styl odrážek a vyberete z možností, které se vám objeví.

V případě, nechcete-li aby na blogu byly stejné fonty jako na webu, můžete si je nastavit ve Vlastních fontech pro blog. Kliknutím na ozubené kolečko se vám zobrazí možnosti stejné jako při volbě fontů v nastavení webu. 

Poslední možností, kterou zde můžete změnit je šířka obsahu stránky. Stačí si z nabídky v roletce vybrat požadovanou variantu.

Hlavička blogu

Můžete zvolit buď globální hlavičku webu nebo nastavit vlastní, kde postupujete stejným způsobem jako při nastavení hlavičky webu zde.

Patička blogu

Rovněž můžete zvolit buď globální patičku nebo nastavit vlastní - postup jako u  nastavení patičky webu zde.