Jak vložit obrázek do sidebaru

Chcete-li do sidebaru vložit obrázek,postupujte následovně.

Otevřete si Nový článek blogu

Chcete-li společně s obrázkem vložit i text, napište do pole pro text pole zvolený text (jako byste psali článek). Nebo můžete nechat bez textu a přejít ihned na další krok.

Nad ovládacími prvky zvolte mediální soubory. Klikněte na obrázek, který chcete vložit. Vpravo v nastavení zobrazení souboru zvolte zarovnání na střed. Potřebujete-li z obrázku vést odkaz na nějakou stránku webu, rozklikněte také URL odkazu a zvolte Zadat vlastní url. Do zobrazeného pole zadejte url stránky, kam chcete po kliknutí na obrázek přesměrovat. Rovněž zvolíte menší velikost – cca 300 x 200 px.

Potvrďte Vložit do příspěvku. Obrázek se vloží do blogového příspěvku.

Velikost obrázku můžete ještě upravit tak, že na něj kliknete a tažením za pravý dolní roh měníte velikost. Nebo můžete velikost upravit v dalším nastavení – viz. níže. Šíře obrázku je ideální do 250 px.

Ještě můžete zvolit, zda chcete po kliknutí na obrázek otevřít odkaz na stejné stránce nebo v novém okně. Pokud chcete otevřít nové okno, uděláte to následovně.

Kliknete na obrázek a v liště nad obrázkem kliknete na ikonu tužky.

Dole v rozšířených možnostech zakliknete otevřít odkaz na nové záložce. Můžete zde upravit i zarovnání nebo nastavit velikost, případně upravit URL odkazu. Po nastavení dáte aktualizovat.

Přejdete opět k editaci. Pokud chcete mít text i pod obrázkem, tak jej přidáte.

Nyní se vpravo nahoře v editoru překliknete na HTML, kód si označíte a zkopírujete pomocí Ctrl+C.

Článek si nemusíte ukládat.

Nyní ve WordPressu přejděte na záložku Vzhled > Widgety.

Z dostupný widgetů vyberte text a zvolte sidebar, do kterého chcete obrázek přidat. V přidaném widgetu text vložte zkopírovaný text pomocí Ctrl+V do pole obsah a uložte.

Stejným způsobem můžete kód vložit i např.do widgetu formulář do části text nad formulářem.

Přejděte na web a ve zvoleném sidebaru uvidíte vložený obrázek, případně i s textem.