Sidebary a widgety na blogu

Sidebar je sloupec, který se zobrazuje vedle blogových článků a ten je složen z jednotlivých widgetů.

Můžete nastavit několik sidebarů a ty pak použít na různá místa na blogu, např. sidebar hlavní stránky, sidebar příspěvků.

V horním řádku zvolíte Nastavení > BLOG > Sidebary a widgety, čímž se přepnete do administrace Wordpressu.

Najdete zde vytvořen Defaultní sidebar. Do něj pak vložíte jednotlivé widgety.

Vybrané widgety přidáte do sidebaru tak, že kliknete na požadovaný widget a vyberete, do kterého sidebaru chcete widget přidat. Druhou možností je přidržet widget myší a do sidebaru přetáhnout.

Co set týče widgetu Text, můžete pomocí něj vepsat buď prostý text nebo vložit html kód.

Každý widget můžete upravit po kliknutí na šipku na pravé straně, kde upravíte jeho název a dle typu widgetu další nastavení, např. u nejnovějších příspěvků zvolíte počet příspěvků, které se budou v sidebaru zobrazovat a zda si přejete zobrazovat datum publikování příspěvků. Změny vždy potvrďte tlačítkem uložit. 

Pomocí šipky nebo volbou zavřít dojde ke skrytí možnosti úprav. Volbou smazat odeberete widget ze sidebaru nebo můžete pro odstranění widgetu použít přesunutí do levé části.

Widgety uspořádáte přetažením. Myší kliknete na widget, který chcete přesunout, a tažením jej umístíte na zvolené místo - výše či níže.

Pokud chcete, aby se zobrazoval jiný sidebar na hlavní stránce a jiný přímo u článku či na dalších místech, pak si vytvořte další sidebar s požadovanými widgety a poté sidebary přiřaďte následovně.

V administraci webu zvolte v horní liště Nastavení a následně pak v levém panelu BLOG - Nastavení blogu - Sidebary. Poté nastavíte, kde chcete jaký sidebar použít výběrem z nabídky v roletce. Volbu nezapomeňte uložit.