SEO nastavení stránky

Základní nastavení SEO nabízí každá stránka Miowebu. Jestliže tedy chcete nastavit optimalizaci přes vyhledávače (SEO), postupujte následujícím způsobem.

V levém sloupci vyberte sloupec STRÁNKA, poté zvolte Nastavení stránky > SEO stránky.

Můžete nastavit SEO pro danou stránku:

  • Meta title - Je jedním z nejdůležitějších prvků, který ovlivňuje on-page SEO. Jeho obsah se zároveň zobrazuje v záhlaví prohlížeče a jako název stránky při vyhledávání.
  • Meta description - Slouží jako krátký popis obsahu stránky. Vyhledávače tento tag používají pro zobrazení popisku stránky ve výsledku vyhledávání. Obsah by měl být tvořen souvislými větami s vhodně zvolenými klíčovými slovy.
  • Meta keywords - Klíčová slova již není třeba vyplňovat - jedná se o parametr, který se využíval v minulosti. Prohlížeče ho v současné době ignorují.

Meta Robots

  • Aktivace noindex - Jestliže nechcete, aby Google nebo Seznam (nebo dalším) zařadili tuto stránku do svých vyhledávačů, funkci aktivujte.
  • Aktivace nofollow - Zákaz sledování odkazů Google, Seznamu a všem dalším vyhledávačům.
  • Aktivace noarchive - Zamezí ukládání kopie stránky webu do mezi-paměti prohlížeče. Vyhledávače tedy nebudou mít k dispozici cache kopii stránky.

Doporučení:

Pokud chcete proniknout do základů SEO více, doporučujeme vám projekt Jany Andréskové a Adély Ryšavé seoneniveda.cz.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.