Jak vložit příspěvky z Instagramu

Pokud na svém webu chcete zobrazit vaše příspěvky z Instagramu, použijte k tomu plugin do WordPressu Smash Balloon Social Photo Feed.

Instalace pluginu

V administraci vašeho webu se přepněte do  WordPressu (ikonka W vpravo nahoře, popř. najeďte na svou profilovou fotku a klikněte na odkaz "Do wordpressu").

V levém menu zvolte  Pluginy > Instalace pluginů > Vpravo do vyhledávání zadejte Instagram Feed > Nainstalujte a Aktivujte plugin

Podrobný návod, jak instalovat pluginy najdete v nápovědě zde: Instalace pluginů

Propojení pluginu s Instagramem

Aby se příspěvky daly na webu zobrazovat, je potřeba nejdříve plugin propojit s vaším Instagramovým účtem. 

V levém menu ve WordPressu klikněte na  Instagram Feed (pokud se zde tento odkaz nezobrazuje, nemáte plugin aktivovaný nebo nainstalovaný.

Zobrazí se Vám okno, ve kterém uvidíte nastavení daného pluginu. Zde klikněte na modré tlačítko  Connect an Instagram account. Následně zvolte možnost Personal a klikněte na tlačítko Connect. Pokud jste v prohlížeči k tomuto účtu přihlášení, načte se automaticky. Pokud přihlášení nejste, bude po Vás web vyžadovat přihlášení k profilu, se kterým chcete web propojit. Jakmile se přihlásíte, zobrazí se profil v zeleném obdélníku na úvodní stránce pluginu.

Nastavení zobrazování

Jak se mají příspěvky zobrazovat nastavíte na druhé záložce  Customize. Zde nastavte šířku, výšku, barvu pozadí, šířku a počet sloupečků, počet příspěvků atd.

Nezapomeňte v tomto nastavení zároveň aktivovat funkci (zaškrtnutím políčka "Yes") pro weby využívající tzv. Ajax, jinak šablona nebude schopná správně načítat data poskytnutá pluginem, viz obrázek níže:

Všechny tyto změny v nastavení nezapomeňte uložit modrým tlačítkem "Uložit změny".

Vložení příspěvků do Miowebu

Pokud jste vše nastavili, můžete vložit instagramové příspěvky na vaši stránku. V záložkách pluginu se přepněte na 3. záložku  Display Your Feed a zkopírujte si tzv. ShortCode do schránky. ShortCode je kód, který se zobrazuje mezi hranatými uvozovkami a zastupuje zobrazení potřebného obsahu.

Přejděte na vaši stránku, kde chcete mít Instagramové příspěvky zobrazené, přidejte element HTML a vložte do něho ShortCode ze schránky.

Uložte změny na stránce a stránku obnovte.

Plugin pro instagramové příspěvky  nelze vložit do řádku na stránku blogu. 
Pokud přesto chcete mít instagramové příspěvky na blogu, vložte je do sidebaru pomocí widgetu  Vlastní HTML.