Jak vložit příspěvky z Instagramu

Pokud na svém webu chcete zobrazit vaše příspěvky z Instagramu, použijte k tomu plugin do WordPressu Smash Balloon Social Photo Feed.

Instalace pluginu

V administraci vašeho webu se přepněte do WordPressu (ikonka W vpravo nahoře, popř. najeďte na svou profilovou fotku a klikněte na odkaz "Do wordpressu").

V levém menu zvolte Pluginy > Instalace pluginů. Vpravo do vyhledávání zadejte Instagram Feed. Nainstalujte a aktivujte plugin Smash Balloon Social Photo Feed.

Podrobný návod, jak instalovat pluginy najdete v nápovědě zde: Instalace pluginů

Propojení pluginu s Instagramem

Aby se příspěvky daly na webu zobrazovat, je potřeba nejdříve plugin propojit s vaším Instagramovým účtem. 

V levém menu ve WordPressu klikněte na Instagram Feed (pokud se zde tento odkaz nezobrazuje, nemáte plugin aktivovaný nebo nainstalovaný.

Zobrazí se Vám okno, ve kterém uvidíte nastavení daného pluginu. Zde klikněte na modré tlačítko Connect an Instagram account. Následně zvolte možnost Personal a klikněte na tlačítko Connect

Pokud jste v prohlížeči k tomuto účtu přihlášení, načte se automaticky. Pokud přihlášení nejste, bude po Vás web vyžadovat přihlášení k profilu, se kterým chcete web propojit. Jakmile se přihlásíte, zobrazí se profil v zeleném obdélníku na úvodní stránce pluginu.

Nastavení zobrazování

Jak se mají příspěvky zobrazovat nastavíte na druhé záložce Customize. Zde nastavte šířku, výšku, barvu pozadí, šířku a počet sloupečků, počet příspěvků atd.

POZOR: Nezapomeňte v tomto nastavení zároveň aktivovat funkci (zaškrtnutím políčka "Yes") pro weby využívající tzv. Ajax, jinak šablona nebude schopná správně načítat data poskytnutá pluginem, viz obrázek níže.

Všechny tyto změny v nastavení nezapomeňte uložit modrým tlačítkem Uložit změny.

Kde získat shortcode

V záložkách pluginu se přepněte na 3. záložku Display Your Feed a zkopírujte si tzv. ShortCode do schránky. ShortCode je kód, který se zobrazuje mezi hranatými uvozovkami a zastupuje zobrazení potřebného obsahu.

Jak vložit příspěvky na web

Přejděte na vaši stránku, kde chcete mít Instagramové příspěvky zobrazené. Přidejte element HTML a vložte do něho ShortCode, který jste si v nastavení pluginu zkopírovali. Uložte změny na stránce a stránku obnovte.

Vložení příspěvků do blogového článku

Přejděte do editace příspěvku, kam chcete Instagramové příspěvky vložit. Přidejte blok Zkrácený zápis a do tohoto bloku vložte ShortCode, který jste si v nastavení pluginu zkopírovali. Změny uložte a zobrazte si náhled článku.

Vložení příspěvků do sidebaru

Přejděte do Nastavení > BLOG > Sidebary a widgety. Do sidebaru, kam chcete Instagramové příspěvky vložit, vložte widget Vlastní HTML. Do obsahu tohoto widgetu vložte ShortCode, který jste si zkopírovali v nastavení pluginu. Změny uložte a máte hotovo.