Zabezpečení Miowebu na Mioweb hostingu

Pokud máte zakoupen některý z Mioweb tarifů a v rámci něj máte svůj web na našem hostingu, pomáháme vám řešit otázku zabezpečení webu.

Jedním z nejčastějších problémů, se kterými se majitelé webů setkávají, je snaha nejrůznějších robotů na internetu nabourat se do administrace webu, aby tam mohli umístit SPAM a další nežádoucí obsah. Základem je používat bezpečné přihlašovací údaje, zejména heslo. Ještě lepšího efektu dosáhnete například s pluginy, které tyto hromadné pokusy o přihlášení blokují. A jeden z nich na nově zakládané weby na našich hostinzích instalujeme.

Jedná se o plugin Limit Attempts by BestWebSoft. Najdete ho na svém webu na úrovni WordPressu (do administrace WordPressu se přepnete přes ikonku W vpravo nahoře v administraci Miowebu) v sekci Pluginy.

Plugin automaticky monitoruje opakované pokusy o přihlášení se k webu a samozřejmě je i blokuje.

Jak plugin funguje

  • Plugin monitoruje pokusy o přihlášení podle IP adresy uživatele.
  • Po pěti neúspěšných pokusech je možnost přihlášení zablokována na 1,5 hodiny. Pokud se vám stane, že zapomenete heslo, budete mít 5 pokusů na jeho zadání. Poté dojde k dočasnému zablokování. 
  • Pokud se situace se zablokováním po pěti neúspěšných pokusech bude opakovat 3x, dojde k trvalému zablokování.
  • Při běžné práci s webem by se situace s jeho zablokování neměla stát. I v těchto případech je ale možné IP adresu zablokovaného uživatele odebrat z Blacklistu pluginu. Tím bude možnost přihlašování opět funkční. V případě potíží se neváhejte obrátit na naši podporu.