Instalace pluginů

Pluginy. To jsou takoví šikovníci pomocníčci, kterých je pro redakční systém WordPress nespočet. Vytvářejí je firmy a jednotlivci po celém světě. Jsou to doplňky nad rámec výchozích funkcí redakčního systému, díky kterým získáte další funkce na svůj web nebo e-shop. .

Přes ikonu W v pravém horním rohu se z Miowebu přepněte do WordPressu.  

Vyhledávání pluginů

Zvolte Pluginy > Instalace pluginů.

Tím se dostanete do nabídky pluginů, které vám nabízí WordPress. Pokud hledáte konkrétní plugin, zadejte jeho název do vyhledávacího pole vpravo. V případě, že neznáte přesný název pluginu, pokuste se napsat jeho funkci v anglickém jazyce.

PŘÍKLAD: Hledáte plugin proti spamu. Napište do vyhledávacího pole spam nebo anti spam a potvrďte.

Každý vyhledaný plugin si můžete rozkliknout a podívat se na jeho funkčnost, popis nebo obrázky a popřípadě nainstalovat a následně aktivovat.

TIP: Hledejte pluginy s tzv. shortcodem. Jen díky tomuto kódu ho potom můžete použít v Miowebu (netýká se zabezpečení).

UPOZORNĚNÍ: Nemůžeme zaručit, že všechny pluginy budou fungovat v šabloně Miowebu tak, jak mají. Podmínkou správné funkčnosti je kompatibilita s Miowebem. Základní přehled doporučených i nepodporovaných pluginů najdete zde.

Instalace pluginů

Pokud jste našli plugin, který odpovídá vašim představám a splňuje podmínky kompatibility, klikněte na Instalovat.

Jakmile ho nainstalujete, čeká vás aktivace. Tu provedete snadno kliknutím na modré tlačítko  Aktivovat.

Pokud byste se rozhodli plugin deaktivovat, smazat nebo jen provést nějakou úpravu, klikněte v levém sloupečku na  Pluginy a následně vyberte požadovanou akci u konkrétního pluginu.

Zpět do Miowebu se vrátíte přes domeček v levém horním rohu.

CW 3.0