Jak aktualizovat web

Zde najdete návod k aktualizaci Mioweb šablony na webu.

Aktualizace pluginů

Přejděte to Wordpressu a v levé menu vyberte  Nástěnka > Aktualizace. Sjeďte na stránce níže na pluginy. Zaškrtněte všechny zobrazené pluginy a klikněte na Aktualizovat pluginy.

Aktualizace Miowebu - vlastní hosting

Aktualizace přináší nejen nové funkce, ale i případné opravy chyb a přizpůsobení externím systémům - například aby se web správně zobrazoval ve všech internetových prohlížečích.

Hosting u Miowebu

Pokud máte web hostovaný na serverech Miowebu, pak tyto aktualizace nemusíte řešit. Provádíme je za vás automaticky vždy, když novou verzi vydáme.

Jak zjistím, kde mám hosting?

Pokud si nejste jisti tím, jak poznat, kde hostujete vaše weby, podívejte se do nápovědy zde.

Přejděte to Wordpressu a v levé menu vyberte  Nástěnka > Aktualizace. Sjeďte na stránce níže na šablony a vyberte šablonu Mioweb 3.0. Klikněte na Aktualizovat šablony

Pokud nemáte Mioweb aktualizovaný a aktualizaci Vám web nenabízí, zkontrolujte, zda máte uhrazen balíček Podpora a aktualizace. Balíček můžete zakoupit v zákaznické sekci Miowebu v záložce Moje licence.

Co dělat, když Wordpress nenabízí aktualizaci Miowebu

Pokud nemáte šablonu aktuální a WordPress přesto aktualizaci nenabízí (i když máte balíček Podpora a aktualizace zaplacený), bude třeba šablonu aktualizovat manuálně.

1) Přímá aktualizace šablony

a) Máte na webu Wordpress ve verzi 5.6 a novější

V zákaznické sekci v záložce Moje licence si stáhněte aktuální šablonu. Šablona se stáhne v souboru ZIP. Nyní přejděte do Vašeho Miowebu a přepněte se do Wordpressu (ikonka W vpravo nahoře). Zde zvolte v levém menu Vzhled > Šablony. Zde klikněte na tlačítko Instalace šablon > Nahrát šablonu. Nahrajte sem šablonu, kterou jste si stáhli v zákaznické sekci Miowebu. Po chvilce se zobrazí obrazovka s informaci, že tato verze již byla nainstalována. Zde stačí kliknout na tlačítko Nahradit aktuální nahranou a máte hotovo.

b) Máte na webu Wordpress ve verzi nižší než 5.6

Pokud máte na webu dokonce nižší verzi Wordpressu než je verze 5.5, doporučujeme v první řadě aktualizovat Wordpress na verzi 5.5. Pokud byste na webu měli nějakou starší verzi Wordpressu, mohlo by se stát, že po provedení kroků, které zmiňujeme níže, přestane web fungovat. Aktualizovat na verzi 5.5 můžete s pomocí návodu v tomto odkazu. Návod je cílen na vrácení se na předchozí verzi Wordpressu, ale je možné v rámci něj i nastavit konkrétní verzi, na kterou chcete aktualizovat. Postup je naprosto identický.

V zákaznické sekci v záložce Moje licence si stáhněte aktuální šablonu. Šablona se stáhne v souboru ZIP. Tento soubor rozbalte. Získáte složku s názvem "mioweb3". Složku přejmenujte (např. tak, aby odpovídala verzi - tzn. pro verzi 3.0.12.7 zvolte název "mioweb30127"). Nyní složku zabalte do ZIP archivu.

  • Windows - klikněte na složku pravým tlačítkem a zvolte Odeslat > Komprimovaná složka (metoda ZIP)
  • Mac - klikněte na složku pravým tlačítkem a zvolte Komprimovat

Nyní vzniklý ZIP archiv nahrajte do Wordpressu > Vzhled > Šablony skrze funkci Instalace šablon > Nahrát šablonu. Jakmile se šablona nahraje, aktivujte ji. Ve složce s šablonami budete mít nyní 2 šablony Mioweb 3. 

Šablonu s nižší verzí (verzi zjistíte po kliknutí na "Podrobnosti" u šablony) smažte.

2) Nepřímá aktualizace šablony

V zákaznické sekci v záložce Moje licence si stáhněte aktuální Mioweb šablonu. Šablona se stáhne v souboru ZIP. Na webu si nainstalujte jednu z šablon, které Wordpress nabízí (např. "Twenty Twenty-One"). To uděláte tak, že se ve Wordpressu přepnete do Vzhled > Šablony a zde najdete šablonu, kterou jsme zmiňovali výše a šablonu nainstalujete a aktivujete. Následně se vrátíte do seznamu šablon a všechny neaktivní šablony Mioweb 3.0 smažete (kliknete na Podrobnosti a zde vpravo dole vyberete smazat). 

Nyní zvolíte nahoře možnost Instalace šablon > Nahrát šablonu. Zde nahrajete šablonu, kterou jste si na začátku stáhli v zákaznické sekci Miowebu. Tuto šablonu následně aktivujete a máte hotovo.

3) Aktualizace skrze FTP

V zákaznické sekci v záložce Moje licence si stáhněte aktuální šablonu. Šablona se stáhne v souboru ZIP. Tento soubor rozbalte. Následně se připojte na FTP do složky www/wp-content/themes. Do této složky přetáhněte obsah, který jste získali rozbalením šablony ze souboru ZIP. Nyní potvrďte, že chcete soubory přepsat. 

tip

Pokud nechcete soubory přepisovat, je možné rozbalenou složku přejmenovat a nahrát ji do tohoto umístění. Po nahrání se aktuální šablona začne zobrazovat ve WordPressu > Vzhled > Šablony. Pravděpodobně se stane to, že zde budete mít 2 šablony se stejným jménem. Je třeba aktivovat tu s vyšší verzí (verzi zjistíte po kliknutí na tlačítko "Podrobnosti" u šablony).

Aktualizace WordPressu

Jako poslední krok proveďte aktualizaci Wordpressu

V administraci vašeho webu klikněte na symbol W v pravém horním rohu obrazovky, následně v levém menu klikněte na Nástěnka > Aktualizace a stiskněte tlačítko Aktualizovat.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.

Potřebujete pomoct? Kontaktujte nás Kontaktujte nás