Element Mapa

Mapu vkládejte na stránku v případě, že chcete návštěvníkovi webu přesně ukázat nebo zjednodušit hledání místa, kde se nacházíte vy nebo třeba vaše prodejna.

Jestliže chcete umístit do své stránky mapu, použijte element  Mapa. Chycením a umístěním na vybrané místo ho vložíte do stránky.

Kliknutím na ikonu tužky se dostanete do nastavení elementu Mapa.

Tady najdete tyhle záložky:

  • Mapa
  • Pokročilé

MAPA

První vložení mapy – API klíč

Pokud mapu vkládáte na svůj web poprvé, zobrazí se následující tabulka s výzvou vložení API klíče. V případě, že API klíč už máte, vložte ho do prázdného pole a stiskněte  Uložit API klíč. Pokud ještě API klíč nemáte, pokračujte podle níže uvedených kroků.  

Pokud nastavení níže nepotřebujete, použijte pro vložení mapy HTML kód. Více v nápovědě Vložení mapy pomocí HTML kódu.

K získání API klíče musíte mít vytvořený účet u Google. Pokud svůj účet ještě nemáte, založte si ho zde:  https://www.google.com/gmail

V Miowebu v editaci elementu Mapa klikněte na odkaz k vygenerování API klíče.

Po kliknutí na text se otevře nové okno s Google APIs, kde je potřeba zvolit, zda si přejete dostávat informace o aktualizacích (první volba), a ve druhém kroku poskytnout souhlas se smluvními podmínkami pro využívání API. Následně potvrďte modrým tlačítkem  Agree and continue.

Na další stránce si klíč pojmenujte, např. názvem webu. Doporučujeme udělit také omezení proti zneužití API klíče. Zaklikněte HTTP a vyplňte URL adresu webu. Poté klikněte na modré tlačítko  Create.

Následně se vám zobrazí okno s klíčem. Ten si zkopírujte do schránky, okno s klíčem zavřete pomocí CLOSE a vraťte se zpět na váš web. 

Zde vložte klíč ze schránky do prázdného pole a klikněte na Uložit API klíč.

Aktivace služby Google cloud

Vpravo nahoře klikněte na tlačítko ACTIVATE.

Může nastat situace, že tam toto tlačítko nevidíte. Pokud víte, že jste v minulosti aktivaci udělali, přejděte na adresu  https://console.cloud.google.com/ a dále BILLING > Link a Billing account > CREATE BILLING ACCOUNT.

Od Googlu získáváte kredit 300 USD na rok. Je nepravděpodobné, že byste ho vyčerpali. A pokud by k tomu došlo, Google je povinen si od vás vyžádat souhlas se stržením platby z karty, přestože číslo karty zadáváte už nyní při ověření.

Zadejte požadované údaje o sobě a o platební kartě a potvrďte kliknutím na START MY FREE TRIAL.

Poté potřebujete jít zpět na stránku s API klíči, tedy https://console.cloud.google.com/apis/credentials. Přejděte na záložku Domain verification a zvolte Add domain a zadejte její název. Potvrďte ADD DOMAIN.

V levém panelu přejděte na část Library, kde potřebujete povolit různé druhy API. Nechte zobrazit vše pomocí VIEW ALL – modrý text vpravo nahoře.

Povolte následující:

  • Geocoding API
  • Maps Embed API
  • Maps JavaScript API
  • Places API

Vždy klikněte na danou ikonu. Pokud se vám zobrazí zelená fajfka s textem API enabled, pouze se přes šipku vlevo nahoře API LIBRARY vraťte zpět do přehledu. Pokud se vám zobrazí tlačítko ENABLE, klikněte na něj a zpět se vraťte přes navigační menu > API & services > Library.

Dále přejděte do záložky Billing. Klikněte na Link a billing account a potvrďte pomocí SET ACCOUNT.

To je pro prvotní nastavení vše. Teď už můžete zvolit adresu, kterou si přejete v Google mapě zobrazit.

V editaci elementu zadejte adresu, kterou má mapa na webu zobrazit (lze zvolit i přesnou adresu vč. čísla). Nastavte Zoom mapy, tedy v jak velkém detailu bude mapa zadané místo zobrazovat, výšku mapy v pixelech, a zda chcete povolit přibližování mapy myší.  

Až budete mít hotovo, všechno uložte.

Zoom a výšku mapy je potřeba individuálně otestovat na vašem webu v závislosti na jeho designu a vašich potřebách.

POKROČILÉ NASTAVENÍ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

CW 3.0