Element Obrázek

Element Obrázek slouží k vkládání obrázku s dalším nastavením. V tomto návodu se dozvíte, jak na to.

Jestliže chcete umístit do své stránky obrázek, použijte element  Obrázek. Chycením a umístěním na vybrané místo ho vložíte do stránky.

Kliknutím do  prostoru elementu nebo na ikonu tužky můžete začít s jeho nastavením.

V levém panelu najdete tyto záložky:

 • Obsah
 • Vzhled
 • Pokročilé

OBSAH

Abyste mohli obrázek upravovat, je potřeba ho nejdříve nahrát do WordPressu a pak vložit do Miowebu. Začněte kliknutím na  Vybrat obrázek.  

Objeví se knihovna médií WordPressu, coby druhá záložka okna. Zde můžete obrázek vybrat a přidat, jednoduše tak, že na něj kliknete. Musíte ho mít ale v knihovně už z dřívějška nahraný. Pak stačí  Vložit do příspěvku.

Pokud ho v knihovně zatím nemáte, nahrajte ho přes záložku v horním menu okna –  Nahrávání souborů. Ze svého počítače nahrajte obrázky, které chcete mít na webu. Obrázky sem umístíte také jednoduchým přetažením z PC do tohoto okna.

DOPORUČUJEME

Veškeré soubory pojmenovávejte bez háčků a čárek, protože některé prohlížeče mají problém s načtením souborů s diakritikou. Mioweb automaticky upraví velikost nadlimitních obrázků ve formátu JPG a PNG na maximální datovou velikost 1 MB a šíři 2 000 pixelů. Pokud vám stačí menší obrázek, je vhodné jeho velikost upravit ještě před vložením na web, čímž podporujete jeho rychlejší načítání.

Až obrázek vyberete, nahraje se do knihovny, kde je automaticky zvýrazněný jako vybraný. Uvidíte i detaily o obrázku s možnostmi jeho nastavení.

Doplňte  alternativní text podle toho, k čemu se obrázek vztahuje. Pokud se jedná o hlavní obrázek na stránce, můžete požít stejný název. Pokud patří jen k určité části stránky, alternativní text tomu přizpůsobte. Optimalizujete tím své stránky pro vyhledávače.

Dále je potřeba dát pozor na nastavení v dolní části, konkrétně na velikost obrázku, aby se vkládal do Miowebu ve velikosti, jakou si přejete.

Obrázek je možné zmenšit, ale zvětšit už ne. Po vložení obrázku se vracíte zpět na stránku, kde můžete obrázek dále editovat.

Obrázku můžete nastavit,  v jakém poměru stran se má zobrazit (viz obrázek níže).

Dále můžete nastavovat různé akce poté, když na obrázek někdo klikne.

Na výběr je pět možností:

 • Žádná - po kliknutí se nic nestane.
 • Otevřít velký obrázek - po zaškrtnutí se pod výběrem objeví tlačítko pro přidání obrázku, které se zobrazí v pop-upu po kliknutí.
 • Otevřít odkaz - po kliknutí bude návštěvník přesměrován na danou URL, v tomhle nebo novém okně.
 • Vyskakovací zpráva - po kliknutí na obrázek vyskočí v okně prohlížeče zpráva s vaším textem.
 • Vlastní pop-up - po kliknutí na obrázek se zobrazí váš pop-up.

VZHLED

Na této záložce můžete obrázku přiřadit  efekt. To znamená akci, která se s ním stane poté, kdy na obrázek uživatel najede myší. 

Máte tyto možnosti:

 • obrázek může zůstat stejný = žádný efekt
 • obrázek se přiblíží = zoom,
 • obrázek se celý zvětší = zvětšení,
 • obrázek se podbarví barvou, kterou vyberete z nabídky, která se objeví po výběru možnosti Podbarvení s ikonkou.

Na záložce Vzhled přiřadíte obrázkům také různé rámečky. Ty se objeví po kliknutí na ikonu Rámeček obrázku.

POKROČILÉ

Pokročilé nastavení je u všech elementů stejné. Můžete se tedy řídit tímto návodem pro pokročilé nastavení.

CW 3.0.