Základní nastavení blogu 2.0

V této nápovědě najdete, jak nastavit parametry blogu týkající se např. zobrazování komentářů, sociálních tlačítek či nastavení facebook atributů.

V horní ovládací liště zvolte Blog > Nastavení blogu

Nastavení blogu

Zde najdete několik záložek pro nastavení blogu.

Záložky blogu

Nyní konkrétněji k jednotlivým záložkám, co v nich nastavit a jak

ZÁKLADNÍ NASTAVENÍ

Základní nastavení blogu

Vyberte si, zda si přejete zobrazit blog na úvodní stránce, tedy pod url vašeho webu, např. www.mujweb.cz nebo zda se má blog zobrazit na jiné stránce webu, kterou určíte výběrem z roletky.

Jestliže necháme zobrazit blog na stránce, kde je již obsah, blog má vyšší prioritu a obsah na stránce překryje.

Máte-li v hlavičce blogu umístěno logo, vyberte si, kam se má návštěvník dostat po kliknutí na něj. Možnost je buď na úvodní stranu blogu či úvodní stranu webu.

Následující nastavení budou platná pro všechny články na blogu.

OBSAH ZA ČLÁNKEM BLOGU

Dále si v základní nastavení můžete vytvořit obsah, který se bude zobrazovat pod každým blogovým článkem. 

Jednoduše dáte Vytvořit nový obsah, pojmenujete si jej a poté jej tvoříte klasicky pomocí přidávání řádků a elementů. Nakonec uložíte a červeným kížkem se vrátíte zpět do nastavení blogu. 

V článku to poté vypadá následovně

Obsah za článkem blogu

KOMENTÁŘE

Zde si zvolte, které komentáře chcete u článků zobrazovat a v jakém pořadí.
U wordpress komentářů máte možnost každý komentář před zveřejněním schválit (více v Nastavení komentářů), facebook komentáře se zobrazují ihned. 

U každého článku máte možnost nastavit si komentáře odlišně od tohoto globálního nastavení.

Nastavení zobrazování komentářů

TLAČÍTKA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Jednduše si nastavte , která tlačítka budou k dispozici při zobrazení článku (v detailu článku) a která v přehledu článků na hlavní stránce blogu (ve výpisu článků).

ZOBRAZENÍ

Můžete skrýt autorbox, výpis podobných článků či datum zveřejnění. Zobrazení počtu přečtení může být příjemným doplňkem vypovídajícím o zájmu čtenářů o jednotlivé články, což můžte využít i marketingově a psát více podobných článků k těm s nejvyšší čteností. 

Zobrazení počtu přečtení článku

POČET ČLÁNKŮ NA STRÁNCE BLOGU

Pokud si přejete změnit počet článků zobrazených na stránce blogu, přejděte do Wordpressu kliknutím na symbol W v pravém horním rohu administrace vašeho webu > v levém sloupci vyberte Nastavení > Zobrazování > Na webu zobrazit maximálně XY položek. Místo XY zadejte číslo.

SIDEBARY

Nastavení sidebarů v blogu

Sidebar je sloupec, který se zobrazuje na blogu vedle článků. Je tvořen jednotlivými widgety (podobně jako elementy) a bývá zde zpravidla umístěn výpis posledních či nejčtenějších článků, kategorie článků, vyhledávací pole, formulář apod.

Můžete si vytvořit více sidebarů s různým obsahem a poté si v jednotlivých umístěních zvolit různé sidebary - na hlavní straně, u článku, u kategorií atd.

Jak sidebar vytvořit se podívejte zde

VLASTNÍ KÓDY

Zde můžete doplnit vlastní kódy do hlavičky, patičky či zadat vlastní CSS styly pro blog - doporučeno pro pokročilejší uživatele či programátory

POP-UPY BLOGU

Zde máte možnost si nastavit pop-up přímo pro blogovou část. Nastavení můžete provést stejným způsobem jako u pop-upů webu v tomto návodu.

SEO BLOGU

V této záložce nastavujete SEO úvodní stránky blogu. SEO jednotlivých článků pak nastavujete konkrétně u každého z nich.

FACEBOOK ATRIBUTY

Podobně jako u SEO nastavujte zde Facebook atributy pro hlavní stranu blogu. K jednotlivým článkům pak opět u každého z nich. Pro správné načtení  Facebook atributů je potřeba data načíst přes Debugger - více v nápovědě Facebook atributy stránky - část Načtení dat přes Debugger

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.