Jak vytvořit nového autora článku na blogu? 2.0

Pokud chceme, aby na náš web publikoval příspěvky/články i někdo jiný, než administrátor webu, můžeme mu přístup zřídit.

Přepneme se přes W (logo WordPressu) v pravém horním rohu do administrace WordPressu.

Vlevo zvolíme uživatelé>vytvořit uživatele

Do formuláře vyplníme požadované, případně další údaje. Z rozbalovací lišty u úrovně zvolíme požadovanou roli (více o jednotlivých rolích najdete níže) a potvrdíme tlačítkem vytvořit nového uživatele.

Uživatel se poté přihlásí na stránce www.mujweb.cz/wp-admin/ a může články psát a publikovat.

Popis uživatelských rolí:

Administrátor

Má plné oprávnění k administraci webu. Může přidávat či upravovat další uživatele. Zvažte proto, komu takové oprávnění udělíte.

Šéfredaktor

Nemá přístup k pluginům, šablonám, nebo widgetům, ale může spravovat kategorie, média, články, odkazy, komentáře a editovat obsah v Miowebu.

Redaktor

Redaktor může vytvářet, publikovat a mazat své vlastní články. Také může nahrávat média a může mazat to, co dříve nahrál. Také může moderovat komentáře u jeho postů. Nemá, na rozdíl od šéfredaktora, přístup k obsahu ostatních uživatelů. Také nemůže vytvářet stránky. Pro administraci je třeba po přihlášení za url dopsat /admin

Spolupracovník

Spolupracovník má k dispozici vytváření, úpravu a mazání vlastních, doposud neuveřejněných článků. Každý článek, který napíše, nebude publikován a musí jej schválit šéfredaktor. Často se používá tato úroveň oprávnění, pokud chcete mít absolutní kontrolu nad tím, co se na webu publikuje. Důležité je, že spolupracovník nemá přístup do médií a pokud chce do článku vložit nějaký obrázek, musí požádat o pomoc šéfredaktora. Pro administraci je třeba po přihlášení za url dopsat /admin

Člen a Návštěvník

Uživatelské role Člen a Návštěvník standardně nemají oprávnění pro přidávání a editaci článků. Pokud vytváříte nového autora článků pro svůj blog, je potřeba vybrat některou z předešlých úrovní.

Pomohla vám tato nápověda? Děkujeme za vaše hodnocení :-) Ouuu, stala se nějaká chyba při odesílání hodnocení. Zkuste nás prosím ohodnotit později.